i5 12500H 3050 Ti sistem Valorant'ta düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

zypax

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
8
Ekran kartı
3050ti
İşlemci
İ5 12500h
Arkadaşlar merhaba, ben yaklaşık 1 hafta önce HP Victus i5 12500H, 8 GB RAM, 3050 Ti laptopu aldım. Windows 11'de 350FPS falan alıyordu. Sonra Windows 11'de bazı buglar gördüm ve biraz da akıcı değildi, hantaldı yani sonra Windows 10'a USB ile format attım ve Driver Booster ile sürücüleri kurdum. Ama GPU'yu güncellemedi onu NVIDIA Experience yazılımı ile güncelledim ve daha sonra oyuna girdiğimde 100 FPS, şarjda iken 150 falan alıyordu. Ne yapmam gerek? Bir de şarjda iken fazla FPS alması normal mi ve bunun pile bir yan etkisi olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
DDR4 de dediğiniz kadar etki edebiliyor. Cihaz modeli nedir? Ayrıca arkadaş önceden 350 FPS aldığını söylüyor.

Hocam chipset driver mı ne demiştiniz. Driver Booster onu yüklemiş midir? Yüklemediyse nasıl yükleyebilirim? Bir de FPS arttırır mı?

Dediklerimi okudunuz mu?

Hocam okudum da arkadaş dedi ya orijinal değildir belki diye benden orijinal demiştim.

H-h-h-h-hocam Driver Booster görünce sorununuzu anladım. Temiz kurulum ile driverları tek tek eliniz ile kurunuz.

Hocam sürücüleri nasıl tek tek kuracağım yani misal işlemcinin adını Google'da aratıp öyle mi güncelleyeyim?

Hocam okudum da arkadaş dedi ya orijinal değildir belki diye benden orijinal demiştim.

Hocam sürücüleri nasıl tek tek kuracağım yani misal işlemcinin adını Google'da aratıp öyle mi güncelleyeyim?

Hocam sadece aygıt yöneticisinde güncel olmayan driverları Google da aratarak bulabilirsiniz. Mesela ekran kartı gibi driverları elle kurmanız çok iyi olur. Driver Booster adlı program milattan önce driverları kurduğu için FPS kaybı yaşamanız normal ve zaten çok güvenilir bir program değil. Kurduğu driverları elle kaldırıp veya format atarmış gibi USB yardımıyla temiz kurulum yapmanızı öneriyorum. Ondan sonra zaten driverları bir nebze Windows kendisi yüklüyor. Ekran kartı driverı, işlemci chipset driver gibi şeyleri elle kurmanız şiddetle tavsiye ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı