i5 12500H 3050 Ti sistem Valorant'ta düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

zypax

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
8
Ekran kartı
3050ti
İşlemci
İ5 12500h
Arkadaşlar merhaba, ben yaklaşık 1 hafta önce HP Victus i5 12500H, 8 GB RAM, 3050 Ti laptopu aldım. Windows 11'de 350FPS falan alıyordu. Sonra Windows 11'de bazı buglar gördüm ve biraz da akıcı değildi, hantaldı yani sonra Windows 10'a USB ile format attım ve Driver Booster ile sürücüleri kurdum. Ama GPU'yu güncellemedi onu NVIDIA Experience yazılımı ile güncelledim ve daha sonra oyuna girdiğimde 100 FPS, şarjda iken 150 falan alıyordu. Ne yapmam gerek? Bir de şarjda iken fazla FPS alması normal mi ve bunun pile bir yan etkisi olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, ben yaklaşık 1 hafta önce HP Victus i5 12500H, 8 GB RAM, 3050 Ti laptopu aldım. Windows 11'de 350FPS falan alıyordu. Sonra Windows 11'de bazı buglar gördüm ve biraz da akıcı değildi, hantaldı yani sonra Windows 10'a USB ile format attım ve Driver Booster ile sürücüleri kurdum. Ama GPU'yu güncellemedi onu NVIDIA Experience yazılımı ile güncelledim ve daha sonra oyuna girdiğimde 100 FPS, şarjda iken 150 falan alıyordu. Ne yapmam gerek? Bir de şarjda iken fazla FPS alması normal mi ve bunun pile bir yan etkisi olur mu?

Şarjdayken yüksek FPS alması kadar normal bir durum yok laptoplarda. Pil ömrünü korumak istiyorsanız mümkün olduğunca az doldur-boşalt yapın akünüzü.

Ben Driver Booster önermiyorum ekran kartımı gitti 2017'deki versiyonu kurdu PC kafayı yemeye başladı. Aynı sekilde diğer bileşenlerde de öyle yaptı USB falan filan. Ben önermiyorum, bilgisayarınızı nihai performans moduna alabilirsiniz. CoD'u şu: Powercfg /duplıcatescheme E9A42B02-D5DF-448D-AA00-03F14749Eb61 bu kodu CMD'ye yönetici olarak başlatın ve yapıştırın sonra Denetim Masası'ndan güç seçeneklerine gidin orada nihai performans modunu görebilirsiniz oradan aktif edin.

Yeni nesil oyuncu laptop bataryaları zaten şarjda oynamaya uygun üretilmişlerdir. Yapmamanız gereken tek şey sürekli şarjda %100 olarak oynamanız. Ara sıra şarjdan çekip pili bitirin ondan sonra tekrar şarjda oynarsınız. Ama sürekli masaüstü gibi prize takılı oynarsanız bataryanız uzun vadede zarar görecektir. Fps konusuna gelirsek sizinle aynı işlemciyi kullanıyorum gpu olarak ben 3050 düz kullanıyorum ama valorantta çoğu zaman 300 ün aşağısına düşmem. Ram'inizi yükseltmeniz şart. 8 GB günümüzdeki çoğu oyun için yetersiz. Dual ram ile bir 8 daha takıp 16 yapmanızı öneririm.

Denedim hocam şu anda 180 falan oldu ama işlemci sıcaklığı 2 3 dk içinde 78derece oldu

78 derece fazla bir değer değil. Ayrıca FPS'i az almanızın sebebi Windows 10 büyük ihtimalle.12. nesil performans ve verimlilik çekirdeği olarak ayrıldığı için Windows 10 tam uyumlu değil. Ayrıca chipset sürücüsü kurulu mu?

Geri
Yukarı