i5 12500H RTX 3050 laptopta mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

Nicolas9

Centipat
Lenovo Ideapad Gaming 3 i5 12500H RTX 3050 8 GB RAM.

İki kere mavi ekran hatası verdi. Birinde oyundaydım birinde de internette bir şeylere bakıyordum. Windows 11 kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu dump raporları nasıl 300mb oluyor anlamıyorum :) Neyse.

MSI Afterburner'ı alttaki şekilde kaldırın.
Revo Uninstaller Pro trial sürümünü alttaki linkten indirin.

Adı verilen program veya programları listeden bulup solundaki tike basıp kaldır deyin.
Programın kendi silmesi bittikten sonra gelişmiş mod seçerek artıkları tarayın ve çıkan her şeyi sil deyin.
Sisteminizi yeniden başlatın.
Linkine girip WHQL sürüm driverı indirip DDU ile internetsiz güvenli modda önce kaldırıp sonra kurun.

Sorunla ilgili geri dönüş yaparsınız. Devam ederse yeni dump dosyaları atarsınız. İyi günler.

Bu dump raporları nasıl 300mb oluyor anlamıyorum :) Neyse.

MSI Afterburner'ı alttaki şekilde kaldırın.
Revo Uninstaller Pro trial sürümünü alttaki linkten indirin.

Adı verilen program veya programları listeden bulup solundaki tike basıp kaldır deyin.
Programın kendi silmesi bittikten sonra gelişmiş mod seçerek artıkları tarayın ve çıkan her şeyi sil deyin.
Sisteminizi yeniden başlatın.
Linkine girip WHQL sürüm driverı indirip DDU ile internetsiz güvenli modda önce kaldırıp sonra kurun.

Sorunla ilgili geri dönüş yaparsınız. Devam ederse yeni dump dosyaları atarsınız. İyi günler.
Sorun ne kaynaklı gözüküyor hocam. Dün sabah iki kere mavi ekran hatasi verince dump dosyalarini buraya atmıştım. Attıktan sonra 12 saat boyunca kullandım. Şimdilik mavi ekran vermedi ama laptop u yeni aldım. Donanimsal bir sıkıntı mı var acaba dedim. Dediklerinizi akşam yapacağım. Mavi ekran verirse yeni dump dosyalarını paylaşırım.

Sorun ne kaynaklı gözüküyor hocam. Dün sabah iki kere mavi ekran hatasi verince dump dosyalarini buraya atmıştım. Attıktan sonra 12 saat boyunca kullandım. Şimdilik mavi ekran vermedi ama laptop u yeni aldım. Donanimsal bir sıkıntı mı var acaba dedim. Dediklerinizi akşam yapacağım. Mavi ekran verirse yeni dump dosyalarını paylaşırım.
İşlemci ve afterburner yazılımından kaynaklı driverlarla ilgili görünüyor. Ama sürekli yemiyorsanız zaten ciddi bir durum değildir. Ne zamanki bu hatalar sizi rahatsız edici seviyeye gelir. O zaman üstüne düşülmesi gerekir. Yoksa arada bir bizde yiyoruz :) Dediklerimi uygulayın. 1 hafta test edin. Hiç yemezseniz söylersiniz. Geri dönüş yaparsınız. İyi akşamlar dilerim.

Geri
Yukarı