Çözüldü RTX 3050 Ti - i5 12500H laptopta ''CRITICAL_PROCESS_DIED'' mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Baran@

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhabalar;

Bilgisayardan az çok anlayan birisiyim. Kendi sorunlarımı kendim çözebiliyordum şimdiye kadar fakat uzunca bir süredir çözemediğim bir problem var.

Bilgisayarım her 2 günde bir mavi ekran veriyor (CRITICAL_PROCESS_DIED). İnternetten baktığımda sürücü problemi dediler. Sürücüleri aygıt yöneticisinden güncellemeye çalıştığımda sürekli en yeni sürüme sahipsiniz diyor. Herhangi bir sürücü güncelleme uygulamasına da güvenmek istemiyorum (sizin önerecekleriniz dışında).

Ek olarak; tek bir programa özgü olarak değil de farklı bir şey açtığımda sanki monitörüm 20 Hz'ye düşmüş gibi mouse kasmaya başlıyor. Görev yöneticisinden RAM kullanımına bakmak istesem bile çok geç açılıp 5 dakika sonra düzeliyor. Zaten düzeliyor diye geçiştiredebilirdim fakat canımı çok sıkıyor. Buna bir çözüm bulabilir miyiz acaba?

Saygılar.

Ek olarak bilgisayarım Monster, alalı 5 ay oldu hiçbir sıkıntısı yoktu.

Sistemim:
Ekran kartı: Nvidia Geforce RTX 3050 Ti Max-Performance
Ram: 8 GB
SSD: Samsung 512 GB m.2
İşlemci: İntel Core i5-12500H
Windows 11 Single Language

Minidump dosyaları:

Son düzenleme:
Çözüm
Bunu denemiştim çünkü görev çubuğundaki GPU tepsisinin sürekli aktif olması dikkatimi çekmişti. Senin de dediğin gibi "dialer.exe" sürekli orada duruyor. Görev Yöneticisi'ni kontrol ettiğimde alakalı hiçbir şey göremedim. PowerShell'den kodla silmiştim. Sildiğime emin olmak için program ekle veya kaldırdan kontrol ettim öyle bir uygulama yok. Fakat nasıl oluyorsa dialer.exe devamlı olarak GPU'mda çalışıyor (Yardımın için minnettarım bu arada <3)

Eki Görüntüle 1995536

Evet, mavi ekran dosyalarında da o an çalışan uygulama, hataya sebep olan uygulama ve kırılma anındaki uygulama olarak açık gözüküyor. Sıkıntı şu ki bununla alakalı mavi ekran alan biri yok, yani genelde RAM kullanımı sorunu yaşayan var uygulamada. Ama az önce denk geldiğim bir sitede virüs ve trojan olarak gözüküyor. Şimdi, bu mavi ekranlar tam olarak ne zaman ve nasıl başladılar?
Rich (BB code):
Filename
dialer.exe

Command
Unknown at this time.

Description
Adware downloader - also detected as a variant of the TROJ_LOWZONES.BW or TROJ_AGENT.RD TROJAN!
Saat gece 2. Hala PC başındayım anca çözebildim. Virüsün Regedit girdilerini bulup sildim. Yeniden başlatırken güvenli modda Malwarebytes taraması yaptım(Regedit girdileri tekrar belirmeden). Karantinaya aldı bir daha da karşıma çıkmadı virüs. Şu an "dialer.exe" GPU da gözükmüyor. Mavi ekran da vermezse başardım demektir. Her şey için çok sağ ol.

Hayırlı olsun, ilk mesajda dediğim gibi olmuş. Virüs başka bir şey olsa da dialer.exe başlığı altında görünüyordu, zira bu program Windows'un ilk sürümlerinden beri olan ve kullanıldığı/madığı vakitlerde aktif edildiyse arka plan üzerinde çalışan bir çağrı aracı. Zararlı bir yazılımı make up'layıp bu program üzerinden göstermek ciddi bir iş, nasıl oldu nasıl bulaştı bilmiyorum ama temizlemesi de emekliymiş, geçmiş olsun :)

Yeni konular

Geri
Yukarı