i5 12600K alınır mı?

Egid Dikmen

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Macbook Pro 16" M1 Pro Silver
Meslek
Ağa/Paşa
Yeniden 3060 Ti sistem toplamayı düşünüyorum işlemci olarak R5 5600X mi yoksa i5 12600K mı alsam diye düşündüm ve benchmark videolarına baktım. Videolarda Intel daha üstün ancak siteye girdiğimde şu başlığı gördüm ve kafam karıştı. Tam olarak anlayamadım 12600k, daha iyi bir bellek mi yoksa PSU mu gerektiriyor ki güç tüketiminden bahsediyorlar?

Yeniden 3060 Ti sistem toplamayı düşünüyorum işlemci olarak R5 5600X mi yoksa i5 12600K mı alsam diye düşündüm ve benchmark videolarına baktım. Videolarda Intel daha üstün ancak siteye girdiğimde şu başlığı gördüm ve kafam karıştı. Tam olarak anlayamadım 12600k, daha iyi bir bellek mi yoksa PSU mu gerektiriyor ki güç tüketiminden bahsediyorlar?

Eğer bütçeniz varsa i5 oldukça iyi bir seçim.
Daha fazla güç harıcyor ona göre psu almazın lazım bide bu işlemciyle uyumlu anakartlar biraz daha pahalı.

Her Benchmark doğru değil ve Gamermarkt gibi bazı siteler Intel'e pozitif ayrımcılık yapıyor.

5600X alabilirsin bence.
Bu videodan örnek verebilirim hocam. RDR2'ye baktığımda 10 fps'den daha fazla fark var ancak ne kadar doğru bilmem.

İntel'in yalakaları çok fazla. 12600 k almak akıl karı değil. DDR5 ramlerinin fiyatları da anakartın da fiyatı uçuk. 5600x 3060 ti için fazlasıyla yeterli bir işlemci. 3070 Tİ bile besleyebilen şuan piyasadaki en f/p orta üst seviye işlemci.

Şu an hala Intel alınmaz. Tercihim AMD olurdu. Hatta aceleniz yoksa ve bütçe varsa yeni AM5 soketli işlemciler beklenebilir. İnternette yapılan neredeyse tüm YT kanallarının testleri hep Intel sponsorluğunda yapıldığından bilerek Intel hep daha yüksek olarak gösteriliyor. Ama söylemiyorlar Intel'in daha yeni 10Nm'ye indiğini (Rakibinin 7Nm'de olduğu ve DDR5 ile 5'e ineceğini), daha fazla güç tükettiğini, B serisi anakartlarda OC desteği olmadığını, fiyatının daha yüksek olduğu...

Son düzenleme:

Geri
Yukarı