i5 12600K alınır mı?

@Egid Dikmen DDR5 avantajı kullandığı içindir AMD yeni ürün sürmedi halen DDR4.

İkisi çok benzer kulvar içinde oynuyor bana göre eşitler bazen ufak tefek yerlerde geçiyorlar.
Performans farkının DDR5'e ek olarak optimizasyon ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Piyasada hala Cyberpunk gibi Intel tarafında daha fazla performans veren oyunlar var.

@KeyN_N Zaten eşitler eskisi kadar Intel ve AMD farkı yok şirketler önde oldukları yerden gidiyor.

9 nesil vs 3 nesil Ryzen olsa zaten piyasaya sallanır.

Ama şu an iş pazarlama ve biraz optimizasyon şovuna döndü.
Her iki işlemci alınabilir ama hangisi ucuzsa onu alması doğru olur F/P açısından.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ikisinde de DDR4 3600MHz RAM var.
Test 6900XT’yi 1080P’de darboğaza sokarak yapılmış 3060Ti ile bu kadar fark olmaz.

DDR5 Yerine DDR4 ile 12600K alacaksanız hiç bir anlamı kalmıyor bence 12. Nesilin olayı DDR5. Anakart fiyatları ve DDR5 RAM fiyatları da ortada. Fiyat katlanmasına rağmen performans katlanmıyor. Ben olsam 5600X’ten şaşmazdım.

Yeniden 3060 Ti sistem toplamayı düşünüyorum işlemci olarak R5 5600X mi yoksa i5 12600K mı alsam diye düşündüm ve benchmark videolarına baktım. Videolarda Intel daha üstün ancak siteye girdiğimde şu başlığı gördüm ve kafam karıştı. Tam olarak anlayamadım 12600k, daha iyi bir bellek mi yoksa PSU mu gerektiriyor ki güç tüketiminden bahsediyorlar?

Bütceniz varsa süper seçim.
Ben olsam 13.nesili beklerim.

Anladığım kadarıyla DDR 5 ve iyi bir anakart gerektirdiğinden dolayı Intel değil AMD öneriyorsunuz. Teşekkür ederim yorumlar için.

Yeni çıkan AAA yapımlara bakıldığında çok çekirdek geleceğe yönelik yatırım olur. 5800X tercih ederdim 5600X'e kıyasla. Ya da Intel 11700K/KF de olabilir. Maksat 2x16 GB DDR4'lü PCI Express 4 destekli sistem olsun.

Geri
Yukarı