i5 12600K RTX 3080 sistemde Age Of Empires 4'te FPS düşmesi

Salamurayaprak

Hectopat
Daha önceden böyle bir sorun yaşamıyordum fakat yeni sezonda tsr özelliği gelmesiyle birlikte +150 FPS almama rağmen ekranı sağa sola kaydırmalarımda anlık 20-30'lara düşüyor ve anlık kasma yapıyor. Sorunun neden olduğunu bulamıyorum aynı şekilde PUBG'de de aynı sorunu yaşıyorum. +130 FPS'lerden 70-80'lere düşüyor bazen cok hafif kasma yapıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bende de i5 12600K, RTX3080, 16 GB 3600 CL16 RAM var Age of Empires 4'te bende de saçma sapan FPS düşmesi oluyor drop gibi sanki ama bilemedİm. Nasıl çözdünüz siz?

Bende de i5 12600K, RTX3080, 16 GB 3600 CL16 RAM var Age of Empires 4'te bende de saçma sapan FPS düşmesi oluyor drop gibi sanki ama bilemedim. Nasıl çözdünüz siz?

Vsycn ayarını denediniz mi? Aynı sorun Ready or Not oynarken benim de başıma geliyordu vsycn açmıştım düzelmişti.

Vsycn ayarını denediniz mi? Aynı sorun Ready or Not oynarken benim de başıma geliyordu vsycn açmıştım düzelmişti.
sen söyleyince baktım ayarlara öyle bişey yok vsycn diye ama 165 fps alıyorum ultrada anlık düşüşler yaşıyorum bazen çıldırtıyor ilk başlarda değilde ilerleyince oyun drop yer gibi ama bilemedm neyden kaynaklı

Sen söyleyince baktım ayarlara öyle bir şey yok vsycn diye ama 165 FPS alıyorum ultrada anlık düşüşler yaşıyorum bazen çıldırtıyor ilk başlarda değil de ilerleyince oyun drop yer gibi ama bilemedm neden kaynaklı.

Dikey eşitleme var mı?

Geri
Yukarı