i5-13400F & B760M Gaming X sistem görüntü vermiyor

clepss

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
Xpg gaming d35 ddr4 CL18-22-22 3600mhz
SSD veya HDD modeli
Kingsston nv2 PCI 4.0 nvme m.2 500gb 3500mb/s
Anakart
Gigabyte b760m gaming x ddr4
İşlemci
İ5-13400f lga 1700 13th gen intel
Kendime bilgisayar topladım, dataport ya da HDMI'dan monitöre görüntü alamıyorum. Sinyal yok yazısı çıkıyor. İlk açılışta CPU bip sesi ya da RAM takılı değil bip sesi dahil hiçbir şey ses çıkmıyor.
Pil çıkarıp 20 dakika bekleme, statik elektrik boşaltma, tüm parçaları çıkartıp tekrar birleşme denendi. Sorunun ne olduğunu çözemedim.
Her şey sıfır alındı monitör dahil. Eksik olarak ekran kartı var sadece, eski bir ASUS 2 GB ekran kartı mevcut deneme yaptim. Eski olduğu için onboard ekran çıkışı kullanmayı tercih ediyorum.
Monitör ASUS TUF Gaming VG24v 165Hz.
Power Supply Elite nex W600 230v.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağlamsa görüntü almanız lazım. Ekran kartına bağladınız değil mi kabloyu?
RAM'leri çıkarıp takmayı deneyin. Tüm kabloları düzgün oturmuş mu diye kontrol edin.
Eski PC de çalışıyor. Monitör de ve ekran kartında hdmı çıkışı mevcut kabloda çalışıyor eski PC de. Yeni PC de sıkıntı ne anlayamadım. Kafama takılan herhangi bir bip sesi de almıyorum ram takılı değil yada CPU bip sesi vs

Kart 60W imiş daha yüksek tüketimi vardır diye düşünmüştüm. Kart aynı zamanda PCI ekspress 2.1. Anakart için 3.0 ve 4.0 desteği olduğu yazıyor. Geriye doğru uyumluluk olmama ihtimali olabilir belki.

Kart 60W imiş daha yüksek tüketimi vardır diye düşünmüştüm. Kart aynı zamanda PCle 2.0. Anakart için 3.0 ve 4.0 desteği olduğu yazıyor. Geriye doğru uyumluluk olmama ihtimali olabilir belki.
Yani uyumlu bir ekran kartı almadan ben görüntü alamıyorum monitörde.
Yeni ekran kartı alacağım kesinde henüz karar vermedim. En azından ekran kartı alana kadar işletim sistemi ni felan kurmak istiyordum

Yani anakartta sorun olma ihtimali düşük. Emin olma adına ekran kartı alana kadar yakın çevre, komşuda falan olan kartı ödünç alıp denenebilir belki. Eğer bir sorun söz konusu ise ekran kartı geldikten sonrası için de zaman kaybı olmamış olur.

Yani anakartta sorun olma ihtimali düşük. Emin olma adına ekran kartı alana kadar yakın çevre, komşuda falan olan kartı ödünç alıp denenebilir belki. Eğer bir sorun söz konusu ise ekran kartı geldikten sonrası için de zaman kaybı olmamış olur.
Hocam bu bip sesi dahi çıkmaması normalmi. CPU onay bip sesi yada ram takılı değil uyarı bip sesi( ram takmadan açmayı denedim) ekran kartına gelince şirket bilgi işlemine bir sorarım denemek için. Parçalardan birinde sorun varsa yeni alındı iade yada servise göndermek istiyorum.

Sistem parçası eksik olmadığı bir durumda bakmak lazım. Sistem tam olmadığı için o seviyeye hiç gelemiyor olabilirsin. Ekran kartı takmadan sistem hiç aktif olmuyor olabilir. Bu haliyle anakartın uyarı verip vermediğini bilmiyorum açıkçası.

Sistem parçası eksik olmadığı bir durumda bakmak lazım. Sistem tam olmadığı için o seviyeye hiç gelemiyor olabilirsin. Ekran kartı takmadan sistem hiç aktif olmuyor olabilir. Bu haliyle anakartın uyarı verip vermediğini bilmiyorum açıkçası.
Teşekkür ederim. Ekran kartı takınca düzgün çalışmasını ummak dan başka çare kalmadı.

Geri
Yukarı