i5 13400F kule tipi soğutucu önerisi

Emre Eşkinn

Femtopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
İki ürünü de düşünebilirsin.

Merhaba, işlemcim ısındığı için kule tipi bir soğutucu almayı düşünüyorum. Bu işlerden çok anlamadığım için yardım istiyorum.

İşlemcim: Intel i5 13400F.
Kasam: Rampage PROLIX 850W 80+ ARGB Fan+Kontrolcü Manyetik Temperli Camli Mesh ATX Mid Tower Gaming Kasa | ITOPYA
Anakartım: ASUS PRIME H610M-K D4 3200MHz DDR4 Soket 1700 M.2 HDMI D-Sub mATX Anakart | ITOPYA

Fiyatı çok uçuk olmayan montajı beni zorlamayacak kasama uyan bir soğutucu önerirseniz sevinirim.

Intel Crow Point DQ67OW anakarat​

İşlemci Intel(R) Core(TM) i5-2400 CPU @ 3.10GHz, 3101 Mhz, 4 Çekirdek, 4 Mantıksal İşlemci

kaç gb ekran kartı almam lazım

pci x16 slot lütfen yardımcı olursanız sevinirm

Yukarida onerilen Peerless Assassin modelini almayi dusunursen RAM modelini de belirtmen gerekiyor. Zira RAM modelin yuksek profilli ise sagdaki fan RAM'e denk geleceginden sigdirma konusunda problem yasayabilirsin.

Yukarida onerilen Peerless Assassin modelini almayi dusunursen RAM modelini de belirtmen gerekiyor. Zira RAM modelin yuksek profilli ise sagdaki fan RAM'e denk geleceginden sigdirma konusunda problem yasayabilirsin.

Evet RAM o konuda biraz sıkıntı, bende XPG Lancer RAM var ve fanlardan birisi hafif yüksek kaldı, cama temas etmiyor ama yine de uyarmak lazım.

Hocam sıvı soğutma montajı yapabileceğimi sanmıyorum.

Yukarida onerilen peerless Assassin modelini almayi dusunursen RAM modelini de belirtmen gerekiyor. Zira RAM modelin yuksek profilli ise sagdaki fan RAM'e denk geleceginden sigdirma konusunda problem yasayabilirsin.

RAM:GSKILL 8GB Ripjaws V Siyah 3600MHz CL18 DDR4 Single Kit Ram | ITOPYA iki tane 8 GB.

ID-Cooling SE-214-XT bu güzel duruyor montajı zorlar mı acaba performansı nasıldır bilen var mı?

Hocam sıvı soğutma montajı yapabileceğimi sanmıyorum.

RAM:GSKILL 8GB Ripjaws V Siyah 3600MHz CL18 DDR4 Single Kit Ram | ITOPYA iki tane 8 GB.

ID-Cooling SE-214-XT bu güzel duruyor montajı zorlar mı acaba performansı nasıldır bilen var mı?
Elinizdeki RAM'in yuksekligi 42mm. Dusuk profil olarak gecmiyor. Kasanizin da hava sogutma destegi 160mm. Peerless Assassin ise 155mm. 42mm icin sagdaki fani bir miktar yukseltmeniz gerekecektir, ancak ne kadar yukseltmeniz gerektigi kismi soru isareti. Eger 7-8mm yukseltmeniz gerekirse kasanin yan kapagini kapatamayabilirsiniz. Risk alirim dersen denenebilir, yoksa fani on yerine arka kisma takmak durumunda kalabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı