i5 13400F - RTX 3060 Sistem Toplama

Bütçe
20.000 TL-22.000 TL

sercansolmaz80

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Toplamayı düşündüğüm sistem aşağıdaki gibidir.

Bu sistemde ASUS Prime H610M-K anakart ve 13. nesil kullanmak istiyorum. Öncelikle;

1- Sistem parçaları arasında uyumsuzluk olur mu?
2- H610 anakart sistem için yeterli mi?
3- 6xx çipset bir anakartı 13. nesil işlemciyle kullanmak için BIOS güncellemesi mi yapmam gerekiyor? Eğer yapmam gerekiyorsa 12. nesil işlemci takmak zorunda mıyım? ASUS Prime B760M-K anakart ile aralarında yaklaşık 1300 TL fark var.

Bunlar haricinde her türlü tavsiyelerinize açığım (işlemcinin Intel, ekran kartı NVIDIA olmasını istiyorum). İyi Sosyaller.

Hocam ekran kartında daha ucuza aynı modelin 2 fanlısını almanızı tavsiye ederim.
Hocam technopat dahil araştırdığım forumlarda 2 fanlı ventus 2x modelin ısındığını söylüyorlardı. Bu sebeple ventus 3x tercih ettim. Arada da çok bir fiyat farkı yok aslında. Acaba bilmediğim kronik bir sıkıntısı falan mı var?

İyi kötü fikir verebilecek hiç kimse yok mu forumda?

Son düzenleme:
Hocam fiyat farkı çok değilse tabii ki 3 fanlıyı alın. 2 fanlı da 70 derecenin üstünü görmedim o yüzden söyledim. Benim bildiğim bir kronik sorunu yok.

Hocam fiyat farkı çok değilse tabii ki 3 fanlıyı alın. 2 fanlı da 70 derecenin üstünü görmedim o yüzden söyledim. Benim bildiğim bir kronik sorunu yok.
Çok teşekkür ederim hocam size demek istemedim yanlış anlaşıldı heralde. Günde yüzlerce konuya cevap yazılan bir forumda sistem toplama konusuna cevap verecek fikir paylaşacak kimsenin olmaması çok garip.

Geri
Yukarı