i5 13400F sistemde mavi ekran

Ucube3647

Picopat
Daha fazla  
Windows 10 kullanıyorum, Cyberpunk 2077 oynarken oyunu durdurup yemek yedim sonrasında devam ettim 5 dakika sonra oyun dondu bilgisayar yeniden başladı sonrasında her açıldığında hata verip kapanmaya başladı.
Windows 11 ve 10 USB'lerim mevcut format atayım dedim bu sefer format ekranında hata veriyor :)

A209DF2E-DB15-48F7-A86D-E4E77608499F.jpeg

Zar zor hızlıca minidump dosyalarını upload edebildim.

Sonrasında gelişmiş seçeneklerden sıfırlamayı denedim çok uzun sürdü (5-6 saat) sonrasında dondu kaldı (%100 olduktan sonra yükleniyor işaretinin çıktığı ekranda)

Yardımcı olabilirseniz sevinirim :)

PC özellikleri;

i5 13400F.
RTX 3050.
16 GB RAM.
1 TB SSD.
500 GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'leri sök tak, BIOS ekranına girip her şeyi default olarak ayarla(Genelde F5 tuşudur) F10 ile kaydet çık. XMP falan açıksa bunlar bazen sorun yaratıyor. Sorun devam ediyorsa Ramleri tekrar sök RAM slotunu süpürge veya fırça ile temizle, RAM'lerin alüminyum bacaklarını silgi ile sil tekrar takıp dene.

NOT: Eğer kullanıyorsan XMP, TPM, Fan Turbo vb. ayarları BIOS'dan tekrar manuel aktif etmeyi unutma.

RAM'ler patlamış olabilir gibime geldi.

Daha 3 gün oldu alalı o kadar kalitesiz mi birşey almışım :)

iade edeyim o zaman

O durdurma kodu muhtemelen RAM arızasına işaret ediyor.

Minidump linki çalışmıyor. Onu okumayı bilen birisi teyit edebilirse ona göre hareket edersin.

RAM'leri sök tak, BIOS ekranına girip her şeyi default olarak ayarla(Genelde F5 tuşudur) F10 ile kaydet çık. XMP falan açıksa bunlar bazen sorun yaratıyor. Sorun devam ediyorsa Ramleri tekrar sök RAM slotunu süpürge veya fırça ile temizle, RAM'lerin alüminyum bacaklarını silgi ile sil tekrar takıp dene.

NOT: Eğer kullanıyorsan XMP, TPM, Fan Turbo vb. ayarları BIOS'dan tekrar manuel aktif etmeyi unutma.

Son durum nedir hocam ne yaptınız?

Son durum nedir hocam ne yaptınız?

Öncekikle cevaplar için çoook teşekkür ederim, yazılan herşeyi yaptım ama olmuyor sonuç aynı daha 3 gün oldu alalı ondan iade talebi oluşturdum değişim için yarın kargoya vereceğim.

Tekrardan yardımlarınız için teşekkür ederim ❤️

Öncekikle cevaplar için çok teşekkür ederim, yazılan her şeyi yaptım ama olmuyor sonuç aynı daha 3 gün oldu alalı ondan iade talebi oluşturdum değişim için yarın kargoya vereceğim.

Tekrardan yardımlarınız için teşekkür ederim ❤️

Umarım en kolay şekilde istediğiniz, sorunsuz ürün elinize geçer hocam. Geçmiş olsun.

Geri
Yukarı