i5 13400F sistemde BIOS güncelleme sonrası "UNSUPPORTED_PROCESSOR" mavi ekran hatası geliyor

İşletim sistemi
Windows 10

HardName

Hectopat
RAM
Gskill Trident Z5 6400 Mhz CL32 (2×16)
SSD veya HDD modeli
Kingston KC3000 2TB
Ekran kartı
Gigabyte RTX 4070 Gaming OC
Anakart
MSI B760 TOMAHAWK WIFI
İşlemci
Intel I5 13400F
Arkadaşlar merhaba, i5 13400F işlemcili MSI B760 Tomahawk Wi-Fi anakartı sistemimin en son BIOS (13 Temmuz tarihinden yayınlanan) güncellemesini yaptıktan sonra UNSUPPORTED_PROCESSOR isimli mavi ekran hatası alıyorum. BIOS güncellemesini yapmadan önce sistem sorunsuz bir şekilde çalışıyordu. Bu problemi nasıl çözebilirim?

2 ay önce yayınlanmış Bios da bu problemle karşılaşmak çok şaşırtıcı. Bir format atacağım olmazsa downgrade yapıcam gibi duruyor.

GÜNCELLEME yaptığım format sonucu sistem normale döndü. Sanırsam BIOS güncellemesi Windows'u bozdu. Daha önceki sistemimdeki ASUS B550M-K anakartlı sistemimde hiçbir BIOS güncellemesinden sonra böyle bir problemle karşılaşmamıştım.

GÜNCELLEME yaptığım format sonucu sistem normale döndü. Sanırsam BIOS güncellemesi Windows'u bozdu. Daha önceki sistemimdeki ASUS B550M-K anakartlı sistemimde hiçbir BIOS güncellemesinden sonra böyle bir problemle karşılaşmamıştım.

2 ay önce yayınlanmış Bios da bu problemle karşılaşmak çok şaşırtıcı. Bir format atacağım olmazsa downgrade yapıcam gibi duruyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı