i5 13400F sistemde XMP açıldığında F1 hatası

TRali53

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bende i5 13400F var fakat RAM 4800MHz'de çalışıyor, RAM'im 5200MHz ama XMP açma yerinde profil kısımları yok sadece enabled ve disabled var. enabled yapınca yine 4800 MHz'de çalışıyor o yüzden EZ Mode'dan Advanced moda girdim ve oradan DRAM frequency'i 4800'den 5200MHz'ye çektim. En fazla 5400 vardı ben yine de 5200 yaptım ve kaydettim. Açılması uzun sürdü ve F1 hatası verdi. Bayağı fan sesi falan çıktı. Şu an XMP kapalı kullanıyorum. Ne yapmalıyım?

Eski haline geri döndür XMP Disable at Anakartını veya işlemcini fazla zorluyor olabilir o frekanslar anakartın neydi?
İşlemcide çift fanlı sıvı soğutma var

Farklı kaynaklarda şöyle diyor: Klavye Hatası (Keyboard Error): Klavye takılı değilse, iyi yerleşmemişse ya da klavye arızalı ise (bâzen bunların dışındaki nedenlerde de) klavye hatası verir ve F1 tuşuna basmanız istenir. F1'e basarsınız ve devam edersiniz ya da klavye kablosunu çıkarır tekrar takarsınız
Hocam f1hatası verdiği gibi birşey olur diye korkup biosa girip kapattım xmpyi açılmasınımı bekleseydim?

Dediğim gibi farklı kaynaklarda Klavye düzgün yerleşmemiş ise oluyormuş. F1'e basıp düzeltilebiliyormuş.

İşlemcide çift fanlı sıvı soğutma var

Hocam f1hatası verdiği gibi birşey olur diye korkup biosa girip kapattım xmpyi açılmasınımı bekleseydim?
XMP direkt uygulanmıyor ki zaten. Yeniden başlatınca oluyor.

Şimdi tekrar denersem F1e basıp açsam bilgisayara bir şey olur mu?

Bak şimdi, BIOS'a gir oradan eski haline getir base Frequency'e getir ondan sonra XMP'yi aç PC'yi yeniden başlat.

Bak şimdi, BIOS'a gir oradan eski haline getir base Frequency'e getir ondan sonra XMP'yi aç PC'yi yeniden başlat.
Biosu mu default haline getireyim base frequencyde mi eski haline getireyim zaten orayı hiç ellememiştim ondan sonrada xmpyi açıp yeniden başlatınca olacak mı bide daha derinden detaylı anlatırmısınız sakarlığım tutacak bir şey yapacam

Geri
Yukarı