i5 13400F sistemi her açıp kapatmada EZ Flash 3 Utility açılıyor

EmoWanKenobi

Centipat
Yer
Şırnak Beytüşşebap
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel i5 13400F | Anakart: ASUS TUF Gaming B760M Plus WiFi | Ekran Kartı: ASUS TUF Gaming 4070 OC 12GB | SSD: Kingston NV2 1TB | Kasa: ASUS TUF GAMİNG GT501 | Güç Kaynağı: ASUS ROG STRIX 850G 80+ 850W
Meslek
Filozof
RAM
Kingston Fury Beast RGB 32GB (2x16GB) 3600MHZ CL18
SSD veya HDD modeli
Kingston NV2 1tb
Ekran kartı
ASUS TUF GAMING 4070 oc
Anakart
ASUS TUF GAMING B760m plus WiFi D4
İşlemci
Intel i5 13400F
Selam dün Technopat'ın YouTube kanalındaki gibi UEFI format attım, adımların hepsini birebir yaptım. Ardından bir de BIOS'u guncelledim.

BIOS'u guncelledikten sonra bilgisayar her açılıp kapandığında beni EZ Flash 3 Utility kısmına atıyor. Windows'a girebilmem için her seferinde ESC ile oradan çıkıp boot'a gelip boot OverDrive'dan Windows'u kurduğum SSD'yi seçmem gerekiyor. Performans olarak PC'yi yük altına şu anlık sokmadim ama genel işlerde performans sorunu yaşamıyorum. Bu her seferinde tekrarladığım işi daha önceden yaşamadım, bu durumu nasıl düzeltebilirim?
Ankartım yeni ve önceki sürümde güvenlik açığı ve performans sıkıntısı olduğu için geçmiştim. Dediği gibi hissedilir bir performansla artışı yaşadım. Bu durumu önceki BIOS'a geçmeden çözebilir miyiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet ilk sırada ve gözüküyor.

Selam dün Technopat'ın YouTube kanalındaki gibi UEFI format attım, adımların hepsini birebir yaptım. Ardından bir de BIOS'u guncelledim.

BIOS'u guncelledikten sonra bilgisayar her açılıp kapandığında beni EZ Flash 3 Utility kısmına atıyor. Windows'a girebilmem için her seferinde ESC ile oradan çıkıp Boot'a gelip boot OverDrive'dan Windows'u kurduğum SSD'yi seçmem gerekiyor. Performans olarak PC'yi yük altına şu anlık sokmadim ama genel işlerde performans sorunu yaşamıyorum. Bu her seferinde tekrarladığım işi daha önceden yaşamadım, bu durumu nasıl düzeltebilirim?
Ankartım yeni ve önceki sürümde güvenlik açığı ve performans sıkıntısı olduğu için geçmiştim. Dediği gibi hissedilir bir performansla artışı yaşadım. Bu durumu önceki BIOS'a geçmeden çözebilir miyiz?

Boot menüsünde ilk sıraya Windows'un kurulu olduğu SSD'yi alın 2.ye başka bir hdd/ssd varsa alın ve sonra F10 basıp kaydedin.

Buraya görsel yüklerken sunucu hatası alıyorum. Fotoğrafı nasıl iletebilirim?

BIOS'u 2 kere güncellemek gerekiyormuş. Ben 1 kere yapmıştım. 2. yi yapınca düzeldi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı