i5 13400F ve RTX 4060 Ti'lı sistem alınır mı?

• Konuyu başlatan Fth94
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 335

Fth94

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba herkese Vatan Bilgisayar'dan asagidaki sistemi buldum. Aklimada yatti sipariş gecmek uzereyim. Sizlerin de dusuncesini almak istedim.

Ekran kartinin 16 GB olmasi ileriye donuk olarak beni rahatlatacaktir diye dusunuyorum.

16 GB olmasının ileriye dönük hiçbir faydası olmaması bir yana büyük ihtimalle "ileriye dönük" zaman gelmeden çöp PSU'dan dolayı sisteminizde sıkıntı yaşarsınız. Ayrıca ileriye dönük falan da değil çünkü DDR4 ve intel. Bunu alacağınıza attığımı almanız çok daha mantıklı.

Alınabilir, SSD'yi az farkla SN580'e çekersen daha iyi olur.
Ssd crucial 1 tb olani alacagim. Sadece aklimi karistiran birde soyle bir sistem buldum fakat burda pesin paraya almam gerekicek vatanda ise vade farksiz taksit yaptirabiliyorum.

16 GB olmasının ileriye dönük hiçbir faydası olmaması bir yana büyük ihtimalle "ileriye dönük" zaman gelmeden çöp PSU'dan dolayı sisteminizde sıkıntı yaşarsınız. Ayrıca ileriye dönük falan da değil çünkü DDR4 ve Intel. Bunu alacağınıza attığımı almanız çok daha mantıklı.

Evet çok haklısın ama intellerdede ileriye dönük olabiliyor mesela 13 nesil alırsa 14'e kadar yükseltebilir AMD AM5 geçti 4 5 yil olmadan 1 yil sonra AM6 cikacani nereden biliyorsun? Büyük konuşmamak lazım 🙂

Arkadaslar 35.000 tlya kadar onerebileceginiz farkli bir sistem varmi ? Alacagim sistemin uzun omurlu olmasini istiyorum.

Arkadaşlar 35.000 tlya kadar onerebileceginiz farkli bir sistem var mı? Alacagim sistemin uzun omurlu olmasini istiyorum.

Bütçeni 2K daha fazla aşıyor, ama 4070 üzmüyor.

Bütçeni 2K daha fazla aşıyor, ama 4070 üzmüyor.
Buna benzer sistem icin bir arkadas monitorunde 2k olmasi gerekli dedi. Bu sistemle 2k monitor olmadan oynayamazmiyim ?

Buna benzer sistem icin bir arkadas monitorunde 2K olmasi gerekli dedi. Bu sistemle 2K monitor olmadan oynayamaz miyim?

Dostum vallahi ben bu sistemi 3 hafta önce aldım 1080p monitorde oynuyorum hiçbir sıkıntı yaşamadım her oyunda akıyor yağ gibi, ama şöyle bir sıkıntı var ki bu işlemciye bir kule tipi soğutucu şart. Neden dersen boşta bile en az 55-60 derecede çalışıyor Valorant gibi CPU isteyen oyunlarda 91 gibi derecelere çıkıyor, soğutucu taktıktan sonra boşta 40-45 arası Valorant'ta 60ı geçtiğini görmedim. Ama böyle yine masraf oluyor Max 35k demişsiniz bir de soğutucu biraz daha artıyor, 4060 Ti alıp da soğutucu alabilirsiniz karar sizin.

Dostum vallahi ben bu sistemi 3 hafta önce aldım 1080p monitorde oynuyorum hiçbir sıkıntı yaşamadım her oyunda akıyor yağ gibi, ama şöyle bir sıkıntı var ki bu işlemciye bir kule tipi soğutucu şart. Neden dersen boşta bile en az 55-60 derecede çalışıyor Valorant gibi CPU isteyen oyunlarda 91 gibi derecelere çıkıyor, soğutucu taktıktan sonra boşta 40-45 arası Valorant'ta 60ı geçtiğini görmedim. Ama böyle yine masraf oluyor Max 35k demişsiniz bir de soğutucu biraz daha artıyor, 4060 Ti alıp da soğutucu alabilirsiniz karar sizin.

Reis 36 bin TL'ye güzel bir sistem önerir misin?

Geri
Yukarı