i5 13420H laptop vs i7 12650H laptop

• Konuyu başlatan GhouL
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 402

GhouL

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba.

Bu hafta bir oyuncu dizüstü bilgisayarı almayı düşünüyorum. Bütçemden dolayı Casper Excalibur 870 modeline yöneldim fakat 2 işlemci arasında kaldım. Bir modelinde i7 12650H ve 16 GB RAM bulunmaktadır. Diğerinde ise i5 13420H ve 32 GB RAM bulunmaktadır. İki modelde de RTX 4060 bulunmaktadır. Hangisini tercih etmeliyim, bilen bir arkadaş yardımcı olabilir mi?

i5 13420H 32GB RAM fakat Casper kesinlikle önermiyorum. Bütçeniz ne kadar?

Oyun için laptop almanızı tavsiye etmem ben aldım pişmanım. İlla alacağım diyorsanız i7 olanı alın bence çünkü i5 laptopta i3 gücünde bir şey oluyor.

i7 16 çünkü 32 olsa bile o kadar ram yiyen oyun oynayacak mısınız ? Oynasanız bile sınırlı oyunlar için 32 değmez.16 olursa daha iyi bence.

i7 16 çünkü 32 olsa bile o kadar ram yiyen oyun oynayacak mısınız ? Oynasanız bile sınırlı oyunlar için 32 değmez.16 olursa daha iyi bence.

Aynı zamanda bilgisayar mühendisiyim. Bir çok yazılım işim oluyor o yüzden 32 GB rami seçenekler arasına aldım.

Oyun için laptop almanızı tavsiye etmem ben aldım pişmanım. İlla alacağım diyorsanız i7 olanı alın bence çünkü i5 laptopta i3 gücünde bir şey oluyor.
Kişisel tercihlere bağlı bir durum bu ben hem yazılımla uğraşıyorum hem de sürekli sabit bir odada kalmayı tercih etmiyorum açıkçası.

Hepsiburada limitini kullanarak alacağım o yüzden o siteden tavsiye verirseniz mutlu olurum.

Aynı zamanda bilgisayar mühendisiyim. Birçok yazılım işim oluyor o yüzden 32 GB RAM'i seçenekler arasına aldım.

Kişisel tercihlere bağlı bir durum bu ben hem yazılımla uğraşıyorum hem de sürekli sabit bir odada kalmayı tercih etmiyorum açıkçası.

Hepsiburada limitini kullanarak alacağım o yüzden o siteden tavsiye verirseniz mutlu olurum.

https://www.hepsiburada.com/acer-ni...ya&utm_content=c&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.13.3 350 lira fazlasına Hepsiburada'da var.

Aynı zamanda bilgisayar mühendisiyim. Bir çok yazılım işim oluyor o yüzden 32 GB rami seçenekler arasına aldım.

Bende Bilgisyar okuyorum önceki cihazım 16ydı fazla fazla yetiyordu

İkisi arasından hangisi daha iyi onu belirttim wise man.

Yeni konular

Geri
Yukarı