i5-13500H laptop ile CS:GO'da yarı yarıya FPS düşüşü

Utkanowski

Femtopat
Daha fazla  
İşlemci
13th Gen Intel(R) Core(TM) i5-13500H 2.60 GHz
Bu yazın başında HP Victus aldım. Oyun oynarken FPS değerlerim gayet normaldi ama son 1-2 haftadır FPS değerlerim yerlerde. Yazın başında CS:GO'da 300-350 FPS arası alırken şu an 120 FPS almaya şükrediyorum. NVIDIA kontrol panelinden ekran kartı da seçtim (öncesinde de yapıyorum zaten). Üstelik her şeyim de güncel. Daha bilgisayarı alalı 3 ay olduğu için bakıma da götürmek istemiyorum ama böylede olacak değil. Delirmek üzereyim yardım edin.

Özelliklerim:
RTX 4050.
16 GB RAM.
13th gen Intel(R) Core(tm) i5-13500H
Orijinal Windows 11 kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam işte nasıl biliyorsun bunu, nereden baktın onu soruyorum.

İstersen ThrottleStop üzerinden bak, sorun varsa yardımcı olmaya çalışırım.

İlk kullanımdan önce testlerini yapmıştım. ThrottleStop'u unutmuşum rehber varsa link atar mısınız?

Bu modelle senim model aynı mı? Seninki 4060'lıydı herhalde. Ve bu Victus 15 seninki 16. Aynı kategoride olmayan iki cihazı neden kıyaslıyorsun? Az önce bu arkadaşın aynı laptopun testini izledim CS:GO'da benchmark modunda bile CPU 75 üzeri derecelerde. Maç içinde çok daha yüksek olacaktır.

Demek istediğim şey eskiden de sıcaklıklar bu şekildeyse sorun ısınma kaynaklı değil. Ya bir ayarı değiştirmiş ya da kullanım değerleri düşük.

İlk kullanımdan önce testlerini yapmıştım. ThrottleStop'u unutmuşum rehber varsa link atar mısınız?

Demek istediğim şey eskiden de sıcaklıklar bu şekildeyse sorun ısınma kaynaklı değil. Ya bir ayarı değiştirmiş ya da kullanım değerleri düşük.

Zaten böyleydi ayrıca PC altı soğutucu kullandığımda söylemiştim insanlar neden bu kadar takıldı anlamakta zorluk çekiyorum.

Geri
Yukarı