i5 13500H RTX4060 sistemin RDR2'de verdiği değerler nasıldır?

IceSh0ck

Decapat
Daha fazla  
Selam bilgisayarı alalı yaklaşık 1 ay oldu. Şu ana kadar Detroit Become Human, Dragon's Dogma 2, Uncharted 4, CS2 oynadım bilgisayar ile, herhangi bir Torrent vb uygulama kurmadım.
Bilgisayar özellikleri; (HP Victus 7P645EA)
16 GB RAM.
i5 13500H.
RTX4060 8 GB 120W.
Resimde her şey orta ayarlarda, DLSS kapalı şekilde bu değerleri alıyorum, bu değerlerde bir anormallik var mıdır acaba?

rdr.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptoplarda 90 derceye kadar işlemci sıcaklığı normaldir throttling 90 dereceden sonra başlar ve 100 dereceye kadar da sistem zarar görmez fakat 90 altında kalması sağlıklı olandır. FPS değerleri normal değil, orta ayarlarda benim 1650 Ti laptop 60 FPS veriyordu seninkinin 2'ye katlaması lazım normalde. Maksimum performansı almak için: Cihazın şarjda olması, güç planının yüksek performansta olması, HP uygulamasından oyun modunun açık olması gerekiyor. Bular yapılıysa ve FPS hâlâ bu değerlerdeyse bir sorun var demektir.

İşlemci diyor ki benden ateşlisi mezarda.
Sanırsam bu gördüğü en yüksek sıcaklık çünkü takip ettiğimde 80in yukarısını bir daha görmedi

Laptoplarda 90 derceye kadar işlemci sıcaklığı normaldir throttling 90 dereceden sonra başlar ve 100 dereceye kadar da sistem zarar görmez fakat 90 altında kalması sağlıklı olandır. FPS değerleri normal değil, orta ayarlarda benim 1650 Ti laptop 60 FPS veriyordu seninkinin 2'ye katlaması lazım normalde. Maksimum performansı almak için: Cihazın şarjda olması, güç planının yüksek performansta olması, HP uygulamasından oyun modunun açık olması gerekiyor. Bular yapılıysa ve FPS hâlâ bu değerlerdeyse bir sorun var demektir.
Pil modu en iyi performansta, hp'nin uygulamasından balanced açık hep ama fanlarını 5000rpm'e çıkarıyorum oyun oynarken onun haricinde ayarları aşağıya bırakıyorum.
video.png

grafik1.png
grafik+gelişmiş.png

gelişmiş 3.png

son.png

DLSS en son bozuk idi onu kapat bir de bu rehberdeki NVIDIA Denetim Masası ayarlarını yapıp tekrar dene. İstersen diğer ayarları da yapabilirsin kendi rehberim zaten bir tek HPET ve regeditteki ayarları yapma bazı bilgisayarlarda sorun çıkartıyor.

DLSS en son bozuk idi onu kapat bir de bu rehberdeki NVIDIA Denetim Masası ayarlarını yapıp tekrar dene. İstersen diğer ayarları da yapabilirsin kendi rehberim zaten bir tek HPET ve Regedit'teki ayarları yapma bazı bilgisayarlarda sorun çıkartıyor.

Oyuna girer girmez ekran görüntüsü aldım, DLSS kaliteyi de kapattım (1 2 kez +90ı gördü oyuna girince - at sürerken, şehre girince)

Ekran görüntüsü 2024-04-06 010226.png

Geri
Yukarı