i5-13500H vs R7 7735HS

candolan10

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu iki işlemciden hangisi tercih edilmeli, alacağım PC'den ikisinde de işlemci harici aynı sistem var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun olarak Intel daha iyi ancak çoklu işlem açısından Ryzen olan daha iyi. Güç tüketimi olarak yükte Ryzen daha az güç harcıyor gözüküyor AMD sayfasında ancak boştayken şarj tüketiminde aynı sayılırlar, agresifliğe bağlı olarak AMD lehine bu durum değişebilir.

Oyun olarak Intel daha iyi ancak çoklu işlem açısından Ryzen olan daha iyi. Güç tüketimi olarak yükte Ryzen daha az güç harcıyor gözüküyor AMD sayfasında ancak boştayken şarj tüketiminde aynı sayılırlar, agresifliğe bağlı olarak AMD lehine bu durum değişebilir.
hocam alacağım bilgisayarlardan intel olan hp victus amd olan asus tuf a15 bu markalar arasında kıyaslarsak ne dersiniz? ayrıca makine mühendisliği öğrencisiyim ve autocad solid gibi programlar kullanacağım aynı zamanda oyun performansı da istiyorum

hocam alacağım bilgisayarlardan intel olan hp victus amd olan asus tuf a15 bu markalar arasında kıyaslarsak ne dersiniz? ayrıca makine mühendisliği öğrencisiyim ve autocad solid gibi programlar kullanacağım aynı zamanda oyun performansı da istiyorum
Kendim Victus kullanıyorum ancak TUF'ları deneyimlemedim. Özellikle yeni serilerle ilgili Asus TUF kasalar hakkında bilgim yok.

victustan memnun musunuz hocam rtx4060 ve 16 gb ram var düşündüğüm bilgisayarda ısınma sorunu vb sorunlar oluyor mu
Ben Victus 15 kullanıyorum. Bilgisayarın tek yönde fanlarının olması soğutucu uyumunu bayağı bozuyor. Victus 16'larda bu sıkıntı yok. Kasası hafif ve ince. Donanım optimizasyonu hatası sonucu sıcaklığı geçersek pek bir ısınma sorunu yok. Sade bir görünümü var.

Hocam o laptoplar bu piyasada pek de iyi fiyata sahip değil. ASUS TUF A15 modelinin mevcut 37 bin TL piyasa değerine göre birkaç öneride bulundum açtığınız diğer konuda isterseniz ona bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı