i5 13600K dahili grafik kartı ile Valorant'ta 100 FPS normal mi?

Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ekran kartını en sona bıraktım 4070 Ti düşünüyorum. 10 gün içerisinde tamamlayacağım. Bu arada Driver Booster gerçekten bozmuş olabilir mi? Kafam çok karışık. Şu an formatlayayım mı ne önerirsiniz? 2K çözünürlükte 100 küsurlerde FPS 110'a çıktıgıda oluyor.

Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ekran kartını en sona bıraktım 4070 Ti düşünüyorum. 10 gün içerisinde tamamlayacağım. Bu arada Driver Booster gerçekten bozmuş olabilir mi? Kafam çok karışık. Şu an formatlayayım mı ne önerirsiniz? 2K çözünürlükte 100 küsurlerde FPS 110'a çıktıgıda oluyor.
Kesinlikle formatlayın. Driver Booster uygulaması sisteminiz için uyumsuz sürümde güncellemeler, yazılımlar indiriyor ve resmen yazılımı dürtüyor. Yüklediğimden bu yana işlemcimin ekran kartı driverını kuramıyorum, amd uygulaması sürekli kendi kendine siliniyor. Uygulamayı silsem bile bu problem hala var. Bluetooth kulaklık bağlayınca ya bilgisayar mavi ekran veriyor ya da hatadan ses çok bozuk çıkıyor. Arada da hoparlör cızırdıyor ve bunların hepsi driverdan sonra oldu, pcmin içine etti. Windows'un kendi güncelleştirmelerine bırakın bu işleri ve driverın hiçbir uygulamasını indirmeyin. Tabii formatı da atın, tek sorun bu değil. Ekran kartınız 4070ti olacak ise alacağınız fpsler 100 değil 450nin üzerinde olacaktır :)

Ekran kartı alınca sıfırlayabilirsin manuel olarak kurmak her zaman daha iyidir o tarz sürücüleri otomatik yükleyen yazılımlar bilgisayara zarar verir genelde ve farklı birkaç şey daha yükler.
Şimdi formatlayacaksan ekran kartını alınca da formatlamanı öneririm taze sıfırdan kurulum bir parça değiştiğinde veya eklendiğinde her zaman çok daha sağlıklıdır :)

Çok teşekkür ediyorum. Ekran kartını bekleyeyim. Şuan bir sorun görmedim ama onu montajlarken formatlayayım. Çok sağolun
şimdi fark ettim, i5 13600k rtx 4070ti ile uyumlu olur lakin rtx 4070ti ve 6000mhz ram fazla gelmez mi bu işlemciye? sanki biraz paradan kısılmış gibi. i5 yerine güzel bir amd çekebilirdiniz veyahut i9 sürümlerine bakabilirdiniz. (amd çekebilirdinizden kastım kasa sesi, sıcaklık vb...] rtx4070ti alabilecek güce sahipseniz. ileride updateleyin, darboğaz sıkıntısı çekecek gibisiniz lakin çoğu yayıncının bile zar zor erişebildiği bir sistem dizebilirsiniz işlemci değişirse. yoksa işlemciniz bile baya iyi.

şimdi fark ettim, i5 13600k rtx 4070ti ile uyumlu olur lakin rtx 4070ti ve 6000mhz ram fazla gelmez mi bu işlemciye? sanki biraz paradan kısılmış gibi. i5 yerine güzel bir amd çekebilirdiniz veyahut i9 sürümlerine bakabilirdiniz. (amd çekebilirdinizden kastım kasa sesi, sıcaklık vb...] rtx4070ti alabilecek güce sahipseniz. ileride updateleyin, darboğaz sıkıntısı çekecek gibisiniz lakin çoğu yayıncının bile zar zor erişebildiği bir sistem dizebilirsiniz işlemci değişirse. yoksa işlemciniz bile baya iyi.
Teşekkür ederim güzel yorumunuz için. Dikkate alacağım ☺️

Yeni konular

Geri
Yukarı