i5-13600KF RTX 4070 sistemde Valorant'ta FPS normal mi?

Arkadaşlar oncellikle kolay gelsin. Valorant da sizce almam gereken FPS'i mi alıyorum? Valorant ayarlarım en yüksek FXAA ve X16 süzme çoklu izleme açik genellikle FPS'im 350, 400, 450 civarlarında da sizce 550, 700 FPS'lerde olması gerekmiyor mu bende mi bir anormalik var? Sistemi hazir şekilde GameGaraj'dan hazır aldım.
Ürün de bir sıkıntı var mı yok mu? Yoksa tabii ki o kadar FPS gerek yok ama anormal bir şey varsa da uğraş dur ondan sonra. Neyse, cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Sistemim.

i5 13600KF.
ASUS TUF Gaming B660 me DDR4 5333MHz Wi-Fi'siz anakart.
Ekran karti INNO3D X3 ichill RTX 4070.
Kingston Fury Beast RGB dualkit RAM 2x16 32 GB 3600 MHz CL18.
PSU Cougar 750watt.
Sogutucu Cougar Aqua 240mm.
SSD Kingston NV2 1TB.
HDD 2TB seageta.

RAM'ler 3600MHz de çalışıyor bu arada atacağım zaten resmi.

GameGaraj aldigim ürün.
Valorant FPS değerlerini test ettiğim video.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• 20230512_215624.jpg
    20230512_215624.jpg
    90,9 KB · Görüntüleme: 50
Arkadaşlar oncellikle kolay gelsin. Valorant da sizce almam gereken FPS'i mi alıyorum? Valorant ayarlarım en yüksek FXAA ve X16 süzme çoklu izleme açik genellikle FPS'im 350, 400, 450 civarlarında da sizce 550, 700 FPS'lerde olması gerekmiyor mu bende mi bir anormalik var? Sistemi hazir şekilde GameGaraj'dan hazır aldım.
Ürün de bir sıkıntı var mı yok mu? Yoksa tabii ki o kadar FPS gerek yok ama anormal bir şey varsa da uğraş dur ondan sonra. Neyse, cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Sistemim.

i5 13600KF.
ASUS TUF Gaming B660 me DDR4 5333MHz Wi-Fi'siz anakart.
Ekran karti INNO3D X3 ichill RTX 4070.
Kingston Fury Beast RGB dualkit RAM 2x16 32 GB 3600 MHz CL18.
PSU Cougar 750watt.
Sogutucu Cougar Aqua 240mm.
SSD Kingston NV2 1TB.
HDD 2TB seageta.

RAM'ler 3600MHz de çalışıyor bu arada atacağım zaten resmi.

GameGaraj aldigim ürün.
Valorant FPS değerlerini test ettiğim video.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Valorant ekran kartı oyunu değil , işlemci oyunudur eğer istiyorsan ben aşırı yüksek fps alayım valorantta mecburen işlemciyi daha üst model bir işlemci olarak değiştireceksin. Mesela benim işlemci AMD RYZEN 5 4500 adlı bir çöp. Ekran kartım ise rtx 3060 ama ona rağmen 200 fps alıyorum maximum 140a falan düşüyor çatışma anında.

@kino video hd oldu sizce arkadaşın aldığı değerler normal mi ?

Gayet normal. RAM'ler 3600Mhz olsa da gecikmesi çok yüksek, benimkiler 3600Mhz CL14 mesela. Intel için bilmiyorum da AMD'de işlemcisine göre %10-15 ekleyebiliyor.

Aynı harita.

Çok sağ olun arkadaşlar yardımınız için içimde şüphe vardı acaba sistem de sıkıntı var mıdır diye içimdeki şüphe gitti sayenizde hepinize çok teşekkür ederim yardımcı olan arkadaşlara özellikle.

Çok sağ olun arkadaşlar yardımınız için içimde şüphe vardı acaba sistem de sıkıntı var mıdır diye içimdeki şüphe gitti sayenizde hepinize çok teşekkür ederim yardımcı olan arkadaşlara özellikle.
Amd işlemciler fps oyunlarında İntel işlemcilerden yüksek fps alıyor araştırdığım kadarıyla.

Yeni konular

Geri
Yukarı