i5 13600K için DDR4 anakart önerisi

Bütçe
8000

MrUmur

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, elimde i5-13600K işlemci var. Bunun yanında kendime 3 fanlı bir grafik kartı alacağım. Anakart seçimimde bana yardımcı olursanız sevinirim. Şartlar bunlar:
DDR4.
ATX.
Wi-Fi destekli.
Bluetooth destekli.
İşlemcim gereği LGA1700 soket.
8000 lira maksimum.

Bu şartlarda piyasada çok fazla anakart var ve aklımı karıştıran da bu. Benim gözümde öne çıkan bir tane var:

Bu anakart alınır mı? Yoksa daha düşük fiyata alabileceğim daha iyi anakartlar da var mı? Şimdiden teşekkürler.

Merhaba, elimde i5-13600K işlemci var. Bunun yanında kendime 3 fanlı bir grafik kartı alacağım. Anakart seçimimde bana yardımcı olursanız sevinirim. Şartlar bunlar:
DDR4.
ATX.
Wi-Fi destekli.
Bluetooth destekli.
İşlemcim gereği LGA1700 soket.
8000 lira maksimum.

Bu şartlarda piyasada çok fazla anakart var ve aklımı karıştıran da bu. Benim gözümde öne çıkan bir tane var:

Bu anakart alınır mı? Yoksa daha düşük fiyata alabileceğim daha iyi anakartlar da var mı? Şimdiden teşekkürler.
Anakarttan birazcık kısıp ekran kartına yatırım yapmak iyi olabilir bu arada.

Anakarttan birazcık kısıp ekran kartına yatırım yapmak iyi olabilir bu arada.

Teşekkürler. Göz önünde bulunduracağım.
Benim 13600K bunun üzerinde, memnunum.
Sağ ol, baktıklarım arasında öne çıkanlardan biri de buydu ama koymayı unutmuşum sanırsam.

Bunu alsan yeter hocam 11 VRM var ve ATX anakart. B sersisi için çok pahalı almana gerek yok.
Öneri için minnettarım hocam, muhtemelen alacağım anakart bu olacak:
Sistemini ddr5 üzerine kurabilirsin.
Şuan DDR4 düşünüyorum maalesef.

Öneri için minnettarım hocam, muhtemelen alacağım anakart bu olacak:

Şu an DDR4 düşünüyorum maalesef.

Elinizde DDR4 RAM yok ise DDR5 öneririm fiyat farkı çok yok Amazon'da 3 bin civarına 32 GB RAM'ler mevcut.
Bu ikiliyi alırsanız tahmini olarak aşağı yukarı aynı paraya gelir 32 GB DDR 4 ile ve Intel de DDR5 RAM'lerin performans artışı büyük.

Geri
Yukarı