i5 13600K sistem Valorant'ta 340 FPS veriyor

tanozkrgz

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben yakın zamanda yeni bir sistem topladım. i5 13600K işlemcisi var. Valorant'ı yükledim ancak FPS 340 civarında,, bu işlemcinin 600 700 FPS vermesi lazımken FPS bu seviyelerde. Başka oyunlarda bu farkı net anlıyorum. CS'de 600 700 FPS alırken Valorant'ta böyle gözüküyor, neden olabilir sizce?

Alakasız, monitörün Hz'den fazla FPS alıyorsun. 60 ve üstü ise akıcı oyna geç işte. 600 700 FPS değil mi oynayabileceksin? Ve Valorant sıkıntılı oyun olabilir.

Bruh moment öyle bir andır ki konu sahibinde 540 Hz monitör vardır. Hocam çok zorlamayın bence :D

Hocam grafik ayarlarını düşürdüğünüzde FPS'te bir değişiklik olmuyor mu?

Merhaba kullandığınız ekran kartı 13600K gibi bir işlemcinin tam performans çalışmasına engel olmaktadır. Valorant işlemciyi ekran kartından ziyade daha fazla önem veren bir oyundur fakat.
Ekran kartınında işlemcinin tam performans çalışmasına engel olduğu bu gibi durumlarda ekran kartı da önemli bir eleman haline gelir. O sistemde RTX 3060 aşağısı kullanırsanız işlemcinizden tam performans alamazsınız. Bunun önüne geçmek için sistemi ilk baştan dizerken doğru bilgi ile doğru parçayı seçmeliydiniz şu an yapılabilecek 2 seçeneğiniz var birincisi 1060 ekran kartınızı satıp 3060 veya daha üst seviye ekran kartı almak.
İkinci seçeneğiniz ise o FPS değerlerine geldiği için şükretmek.
İyi günler :)

Geri
Yukarı