i5 13600K vs R7 7700X

İsmail Evece

Picopat
Daha fazla  
Testing Games kalanında izlediğim videolara göre Ryzen 7 biraz daha iyi ama başka kanallarda mesela TheSpyhood kanalında i5 biraz daha iyi görünüyor. Sistemi uzun yıllar boyunca değiştirmeden kullanacağım hangi işlemci daha uzun ömürlü olur? İki işlemciyi de 2. elden aynı fiyata buldum. Çok çekirdekli işlemlerde i5 daha iyi ama arada kaldım. Sizce hangi işlemci daha iyi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Testing Games kalanında izlediğim videolara göre Ryzen 7 biraz daha iyi ama başka kanallarda mesela TheSpyhood kanalında i5 biraz daha iyi görünüyor. Sistemi uzun yıllar boyunca değiştirmeden kullanacağım hangi işlemci daha uzun ömürlü olur? İki işlemciyi de 2. elden aynı fiyata buldum. Çok çekirdekli işlemlerde i5 daha iyi ama arada kaldım. Sizce hangi işlemci daha iyi?
Hocam eğer sokete bakmasaydik 13600k oyun disinda cogu alanda daha iyi. Oyunda da hsfif geride cok buyuk fark yok. Fakat soket miladini doldurdu. O yüzden bence AM5 almak en mantıklısı. Zaten 8 cekirdek oldugundan eksiğini hissettirmez.

5 yıl güncellemeyecekseniz Intel de alabilirsiniz. Fakat dediğim gibi ana kullanım amacınız nedir? Mevcut sisteminiz ne komple mi yeniliyorsunuz?
3090 kullanıyorum. Sistemin anakart, işlemci ve ramini yenileyeceğim, i5 9400f kullanıyorum şu an. Şimdilik sistem oyun oynamak için, ama ileride eğitimimi tamamladığım zaman render vb. işler için de uğraşmaya başlayabilirim.

3090 kullanıyorum. Sistemin anakart, işlemci ve ramini yenileyeceğim, i5 9400f kullanıyorum şu an. Şimdilik sistem oyun oynamak için, ama ileride eğitimimi tamamladığım zaman render vb. işler için de uğraşmaya başlayabilirim.

5 sene değişim düşünmüyorsanız ve render yapacaksanız Intel alın hocam. Ddr4 de destekliyor 13. nesil ama ben ddr5 tavsiye ederim. 14600kf de bakabilirsiniz. Tekli de çok olmasa da çoklu çekirdekte performans farkı var. Fiyatlar yakın.

Geri
Yukarı