i5 13600KF gereksiz elektrik çekiyor olabilir mi?

Ahtakapot

Femtopat
Daha fazla  
Selam, i5 13600KF işlemcim oyun oynarken (RDR2) gereksiz elektrik tüketiyor diye şüpheleniyorum. Kullandığım TechPowerUp programına baktığımda 8-pin#1 Power seçeneğinde 138W çektiği görünüyor 8-pin#2 Power kısmında da 121W görünüyor. Bu işlemci Turbo Max W değeri 185W o halde aksi bir durum mu var?

Anakart ASUS TUF B760M-Plus
PSU MSI MPG A850G

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı oyunlarda o max güç tüketimine yaklaştığını göreceksiniz. Eğer anakartınız izin verirse, sağlam bir soğutucunuz varsa ve undervolt yapmamışsanız stok haliyle bile 200-250w arası tüketim yaptığı oluyor.

Bazı oyunlarda o max güç tüketimine yaklaştığını göreceksiniz. Eğer anakartınız izin verirse, sağlam bir soğutucunuz varsa ve undervolt yapmamışsanız stok haliyle bile 200-250w arası tüketim yaptığı oluyor.
anladım . fakat anlamadığım şey max w değerinin üzerine nasıl çıkabildiği 8+4 pin değeri 259w işlemci max 185w :/

anladım . fakat anlamadığım şey max w değerinin üzerine nasıl çıkabildiği 8+4 pin değeri 259w işlemci max 185w :/

Şu konunun son postunda da bir arkadaş değinmiş.

İlk çıktıklarında çok eleştirildi. :)

Şu konunun son postunda da bir arkadaş değinmiş.

İlk çıktıklarında çok eleştirildi. :)
biraz göz attım undervolt ile çözen olmuş . bunu nasıl yapacağımı anlamam gerekiyor performans düşürmeden undervolt olaylarına biraz göz atsam iyi olur yararı oldu teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı