i5 13600KF işlemci 100 dereceyi görüyor

dunvalo

Decapat
Daha fazla  
CS2 ve EA FC 24 oynuyorum. Eski işlemcide zaman zaman donma sorunları yaşadığım için değiştirme gereği duydum. Bugün gelen yeni ürünleri taktım. Şimdi oyunlara girdiğimde herhangi donma yaşamıyorum (fakat FPS yükselmesi de yok) ama işlemcinin sıcaklığını kontrol ettiğim zaman stabilde 50-60 derece arasında çalışıyor. Oyun oynarken 80-99 derece oluyor. Macunu kontrol ettim normal bir şekilde sürmüşüm. Soğutucum kule tipi eski işlemcide kullandığım soğutucuyu kullanıyorum. Neden yapıyor olabilir?

Eski İşlemci: i5 6600
Yeni İşlemci: i5 13600KF
Eski Anakart: MSI B150 M3 Gaming
Yeni İşlemci: MSI Pro H610M-E
Ekran Kartı: GTX 1660 Super

Son düzenleme:
Soğutucu tam oturtulmamış, montaj hatası yapılmış olabilir. Veya soğutucu işlemci için yeterli soğutmayı yapamıyor olabilir. Yani bir şekil onu soğutmaya gücü yetmiyor olabilir. Hangi soğutucuyu kullanıyorsunuz?

CS2 ve EA FC 24 oynuyorum. Eski işlemcide zaman zaman donma sorunları yaşadığım için değiştirme gereği duydum. Bugün gelen yeni ürünleri taktım. Şimdi oyunlara girdiğimde herhangi donma yaşamıyorum (fakat FPS yükselmesi de yok) ama işlemcinin sıcaklığını kontrol ettiğim zaman stabilde 50-60 derece arasında çalışıyor. Oyun oynarken 80-99 derece oluyor. Macunu kontrol ettim normal bir şekilde sürmüşüm. Soğutucum kule tipi eski işlemcide kullandığım soğutucuyu kullanıyorum. Neden yapıyor olabilir?

Soğutucu i5 13600kf için uyumlumu 1700lga için yani

Soğutucu i5 13600kf için uyumlumu 1700lga için yani

soğutucu montaj alanı için uyumlu olsa da yüzey alanı teması bakımından eksik kalmış sanırım. yeni bir soğutucu alarak kurulumu yaptım. Aşırı fark olmasa da yaklaşık 10 derece daha soğuk oluyor. Fakat yine de oyun oynarken 90 dereceleri görüyor

Soğutucu montaj alanı için uyumlu olsa da yüzey alanı teması bakımından eksik kalmış sanırım. Yeni bir soğutucu alarak kurulumu yaptım. Aşırı fark olmasa da yaklaşık 10 derece daha soğuk oluyor. Fakat yine de oyun oynarken 90 dereceleri görüyor.

İlginç kule tipi soğutma ile arkadaşım i5 13600KF Ti 70'i geçmiyor bende de H150 360mm var i5 13600KF Max yükte 65 derece gördüm.

Belki virüs bulaşmış olabilir bir temiz format atıp temiz kurulum yapıp öyle deneyin veya tarama yapınız.

Geri
Yukarı