i5-14400F için soğutucu önerisi

Merhaba. Şimdilik stok soğutucuyu taktım ama CoD, Apex Legends oynarken işlemcim 80 C dereceleri görüyor. Valorant oynarken 75 C civarında takılıyor. Bu değerler biraz fazla geldi bana. Kasam 360mm soğutuca kadar uygun önerilerinizi bekliyorum. Marka ve modelde belirtirseniz sevinirim.
hocam apex legends 2k da bu şekilde sıcaklık değerleri alıyorum sizde durum nedir ?
Ekran görüntüsü 2024-02-26 200225.png

Normal stok fanla aldığın değerler. Kule tipi stok bir fan al. Arkadaş K ibaresi yok işlemcinde demiş o ne alaka anlamadım. Her K ibaresi bulunan işlemciyi kullanıcılar hız aşırtmamı yapıyor?

O manada söylemedim, bildiğiniz üzere K ibaresi bulanan işlemciler serinin en üst modelleri oluyor ve özellikleri sadece kilitlerinin açık olması da değil,(bkz. 14700k 14900K...) normal işlemcilere göre çekirdek sayıları, base ve turbo frekans değerleri ve haliyle Max. Boost TDP değerleri çok daha yüksek. Yani OC yapmadan bile yeterince ısınmaya musaitler.

Şunu da ekleyeyim 14700 14900 düz modeller de ısınan işlemciler ama K (unlocked) işlemciler kadar ısınmıyorlar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı