i5 2400 500-900 TL ekran kartı tavsiyesi

RX570 biraz darboğaz yapabilir tam bir bilgi sahibi değilim. RX560 alırsan sanırım sorunsuz kullanabilirsin. RX560 1050 ile 1050 Ti arasında kalan bir ekran kartıdır.

Bence RX 560/1050 Ti ideal. 470 felan da öneren olmuş ama bence darboğaz sorunu ciddi yaşanır. Tabii güç kaynağınızı da öğrenmek gerekir ayrıca 1080p monitör gerekli.

İleride sistemi ryzen 5 2600 ile güncellesem nasıl olur?
Yani şöyle söyleyebilirim, elbette çok daha iyi olur, yeni ekran kartlarına fırsat tanınmış olur ama çok da mantıklı olmayabilir. Ne kadar ileride düşünüyorsunuz bilmiyorum ama bakın RTX 3000 serisi geliyor, AMD'nin 4000 serisi geliyor. Birkaç yıla bu işlemci sizi taşımaz bence.

Bence RX 560/1050 Ti ideal. 470 felan da öneren olmuş ama bence darboğaz sorunu ciddi yaşanır. Tabii güç kaynağınızı da öğrenmek gerekir ayrıca 1080p monitör gerekli.

Yani şöyle söyleyebilirim, elbette çok daha iyi olur, yeni ekran kartlarına fırsat tanınmış olur ama çok da mantıklı olmayabilir. Ne kadar ileride düşünüyorsunuz bilmiyorum ama bakın RTX 3000 serisi geliyor, AMD'nin 4000 serisi geliyor. Birkaç yıla bu işlemci sizi taşımaz bence.
Şuan kasa slim kasa olduğu için PSU da 300w. Bu yüzden yeni bir kasa ve 500w'lık bir psu alınacak, o konu çok da şey değil şuan da. Monitörde 1080p. Tek eksik ekran kartına karar vermem gerek. 560 düşünüyordum başlarda ama benzer fiyatlara daha iyi bir ekran kartı almak varken niye bunu alayım düşüncesi kafamı baya bir kurcaladı.
Screenshot_7.png

Gördüğünüz üzere fiyatların 470 ve 570den en ufak bir farkı yok. Çok dengesiz.

Yani darboğaz oynanmayacak kadar değilse sorun değil aslında. Şey sorusu da aklımda GTX-970 ile yapacağı darboğaz ne kadar olur. Oynanabilirse onu almam daha mantıklı olur mu? İleri de sistemi Ryzen 5 2600 ile güncellesem nasıl olur?
@baran_basaran
@PashaReyiz
@ahmetcn1

Sistemi Ryzen ile güçlendireceksen o ekran kartı bir tık altında kalabilir. Darboğazı da nasıl yapar bilmiyorum.

Geri
Yukarı