i5 2400 Ekran Kartı Tavsiyesi

Fedely

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
ESTÜ / Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans 6.Yıl
Mevcut sistemim yazılı sadece ekran kartım değişecek işlemciye göre yorum yapabilirsiniz.
İşlemci: i5 2400
Ekran kartı: GT 730 RAM 2 GB
RAM: 20 GB RAM 665 MHz
Anakart: 06d7TR
PSU: 500 Watt (Markayı bilmiyorum)
SSD: 512 GB
Mönitör: Dell optiflex 1080P

Vatan Bilgisayar'da tercih edebileceğim 3 ekran kartı var RX 550 RX 560 RX 570.

Grafik ayarı en yüksek oynadığım oyun (daha doğrusu 1 FPS oynayamadığım) Steam PUBG
Onun dışında LOL, brawlhalla, GTA 5, PUBG Lite gibi oyunlar oynuyorum.

Ekran kartı seçiminde bazıları RX 570 i5 2400'e darboğaz yapar diyor, kimileri RX 550 1080 p oynatmaz PUBG'yi diyor. Öneri bekliyorum sizden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle RX 570 Almanızı öneririm, PUBG'yi Ultra ayarlarda 70-80 FPS ile oynuyordum.( İ3 7100 işlemci ve RX 570 4GB'a sahibim) Darboğaz olayına hiç girmeyeceğim, Yeni çıkan güncellemeler ile darboğaz neredeyse yok denecek kadar düştü. Ayrıca Grafik ayarları yüksek olduğu için, Ekran kartına yük binecek.

Mevcut sistemim yazılı sadece ekran kartım değişecek işlemciye göre yorum yapabilirsiniz.
İşlemci: i5 2400
Ekran kartı: GT 730 RAM 2 GB
RAM: 20 GB RAM 665 MHz
Anakart: 06d7TR
PSU: 500 Watt (Markayı bilmiyorum)
SSD: 512 GB
Mönitör: Dell optiflex 1080P

Vatan Bilgisayar'da tercih edebileceğim 3 ekran kartı var RX 550 RX 560 RX 570.

Grafik ayarı en yüksek oynadığım oyun (daha doğrusu 1 FPS oynayamadığım) Steam PUBG
Onun dışında LOL, brawlhalla, GTA 5, PUBG Lite gibi oyunlar oynuyorum.

Ekran kartı seçiminde bazıları RX 570 i5 2400'e darboğaz yapar diyor, kimileri RX 550 1080 p oynatmaz PUBG'yi diyor. Öneri bekliyorum sizden.
%15 darboğazla 16 FPS kaybı olacaktır(RX570). RX 570 alınır.

Güç kaynağının besleyeceğinden emin olabilirseniz RX570 alınabilir. Grafikleri alabildiğiniz kadar yükseğe alırsınız çok sorun çıkartacağını sanmıyorum. I3 4160 kullanıyorum RX570 ile birlikte. Ekran kartı %99'dan aşağı inmiyor ancak bazı durumlarda işlemcinin %100'ü bulduğu durumlar oluyor. Genel anlamda da %80 civarı çalışıyor. Sizin işlemciniz de 4160 ile birbirine yakın hatta çoklu çekirdekte sizinki biraz daha iyi.

Rx570 ile darboğaz yaşayacaksın, verdiğin paranın bir kısmı boşa gidecek. İlerde işlemci ve anakart değişeceğim diyorsan RX570 al. İlerde yükseltme yapmayacaksan RX560
Yükseltme yapmayacağım
Güç kaynağının besleyeceğinden emin olabilirseniz RX570 alınabilir. Grafikleri alabildiğiniz kadar yükseğe alırsınız çok sorun çıkartacağını sanmıyorum. I3 4160 kullanıyorum RX570 ile birlikte. Ekran kartı %99'dan aşağı inmiyor ancak bazı durumlarda işlemcinin %100'ü bulduğu durumlar oluyor. Genel anlamda da %80 civarı çalışıyor. Sizin işlemciniz de 4160 ile birbirine yakın hatta çoklu çekirdekte sizinki biraz daha iyi.
Yani öneriniz nedir?

Aynı kartı i3 6100 ile kullanıyordum ve Battlefield 1, AC Origins gibi oyunlarda darboğazdan kanser oluyordum.

Oynayacağınız tek oyun PUBG ise RX560 alıp geçin. Ama farklı oyunlar da oynarım derseniz RX570 alın. Bir çok oyun oynadım ve hissedilir bir darboğaz yaşamadım kesinlikle.

Dostum eğer Battlefield, Metro, Assassin's Creed (son çıkanlardan) gibi oyunlar oynayacaksan ciddi darboğaz problemi yaşayacaksın. Yani ekran kartı tam kapasite çalışmayacak, boşa para vermiş gibi olacaksın. Benim tavsiyem ilerde yükseltme yapamayacaksan RX560

Dostum eğer Battlefield, Metro, Assassin's Creed (son çıkanlardan) gibi oyunlar oynayacaksan ciddi darboğaz problemi yaşayacaksın. Yani ekran kartı tam kapasite çalışmayacak, boşa para vermiş gibi olacaksın. Benim tavsiyem ilerde yükseltme yapamayacaksan RX560
Yok o oyunlara ne verecek param ne de ilgim var
En yüksek grafik isteyen oyunum pubg
Bir de şey soracağım. RX 560 ile PUBG ' yi 1080p sadece dokusu ultra gerisi very low olacak.
FPS kaç olur
Yok o oyunlara ne verecek param ne de ilgim var
En yüksek grafik isteyen oyunum pubg
Yani ortası diyosun[/QUOTE]

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı