Çözüldü i5 2400 - GTX 1050 Sistem GTA 5 PC Arabayla Hızlı Gidince Kasma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yusuf Kaya14

Hectopat
Yer
Ankara,Çankaya
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar GTA 5'te arabayla özellikle şehir içinde hızlandığım zaman oyunda 6-7 FPS'lik düşüşle beraber oyunda ufak ufak kasma meydana geliyor. MSI Afterburner programından baktım ekran kartı kullanımı maks. %75 civarı oluyor. Bu kullanımı görünce MSAA gibi ayarları açtım, kullanım 98 civarına çıktı fakat hala aynı kasma hızlanınca oluyor. Sorun nedir?

GTX 1050 2 GB (güncel sürücü kurulu)
Windows 10 Pro (son güncelleme yüklü)
8 GB DDR3 RAM
Intel Core i5 2400 3.1Ghz Turbo ile 3.4Ghz

Çözüm
İşlemci kullanımı ne durumda? GTA V oyunu için ekran kartının yanında işlemcide gerekir. Sanıyorum ki işlemcin yüzünden ani FPS düşüşleri yaşıyorsun.

İşlemci kullanımı 80-90 civarında ama oyun ayarlarını fullediğim zaman darboğaz olmuyor ekran kartı %100 kullanıyor.

HDD kullanıyorsanız HDD yüzünden olabilir. Marka ve model nedir?

Seagate 7200RPM 64MB cache HDD kullanıyorum.

Temiz kurulum yap bir de öyle dene.

Biraz önce kurulum bitti biraz azalmış ama hala var.

Arkadaşlar yardımınız için teşekkürler sorunu MSAA ayarını 8X yaparak çözdüm 8X yapınca ekran kartı %100 kullanıyor ve takılma olmuyor.
Aşağıdaki yöntemleri oyuna uygula.
[Çözüm] Windows 10 Fall Creators Update Oyunlarda ve Tam ekranda sorunlar

Ayriyeten 8 GB bellek Yüksek ayarlarda ani takılmalara yol açabilir. Çoğu oyun için artık 16 GB bellek öneriliyor. Bellek takviyesi yapma imkanınız varsa yapın.

Ayarların hepsini En yüksek seviyeye almayın. Bazı ayarları kısın. Özellikle Çim ayarları bildiğim kadarıyla aşırı FPS düşürüyor.

Ayriyeten 8 GB bellek Yüksek ayarlarda ani takılmalara yol açabilir. Çoğu oyun için artık 16 GB bellek öneriliyor. Bellek takviyesi yapma imkanınız varsa yapın.

Ayarların hepsini En yüksek seviyeye almayın. Bazı ayarları kısın. Özellikle Çim ayarları bildiğim kadarıyla aşırı FPS düşürüyor.
Yaptığım ortalama ayarlar şöyle msaa 2X texture quality High diğer ayarlarda High da çim ayarı partikül ayarı gibi ayarlar en düşükte

Denedim konuda yazanları düzelmedi hala aynı şekilde kasıyor.

Grafik ayarlarını kısmalısın.

İşlemci kullanımı ne durumda? GTA V oyunu için ekran kartının yanında işlemcide gerekir. Sanıyorum ki işlemcin yüzünden ani FPS düşüşleri yaşıyorsun.

Temiz kurulum yap birde öyle dene.

İşlemci kullanımı 80-90 civarında ama oyun ayarlarını fullediğim zaman darboğaz olmuyor ekran kartı %100 kullanıyor.

HDD kullanıyorsanız HDD yüzünden olabilir. Marka ve model nedir?

Seagate 7200RPM 64MB cache HDD kullanıyorum.

Temiz kurulum yap bir de öyle dene.

Biraz önce kurulum bitti biraz azalmış ama hala var.

Arkadaşlar yardımınız için teşekkürler sorunu MSAA ayarını 8X yaparak çözdüm 8X yapınca ekran kartı %100 kullanıyor ve takılma olmuyor.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı