i5 2400 için 1000 TL ekran kartı tavsiyesi

Bütçe
1000
Kırpılmayı boş ver de böyle arkadaşları davet edeceksen tavsiye versinler, ona göre cidden ekran kartı alacağım.

OEM 460'ta ben var diye biliyorum inceleyen bir kanalda izlemiştim atarsam beni reklamdan ceza verirler.

460 alın kıprma bile olsa 1030'tan iyi olacaktır ki öyle bir şey olmaması lazım.

Ben bu PSU'nun 30 wattan öteye gidebileceğini düşünmüyorum.
Hocam kusura bakmayın ama çok biliyorsanız neden konu açtınız? O zaman PSU'yu değiştirin. Napalım biz mi alıp kargolayalım size? İnsanlık namına şurda yardımcı oluyoruz. Para falan kazanmıyoruz.

Turbox gibi markalardan uzak durun yeter. Diğerleri alınır.

Yalnız bazılarında fan yok. Onlar daha sessiz ama daha sıcak çalışabilir. Dikkatli olmanız da fayda var. Yine de çok ısınacağını sanmıyorum.

Hocam kusura bakmayın ama çok biliyorsanız neden konu açtınız?

Emin olmak için? İleride pişmanlık duymamak için?...

Turbox gibi markalardan uzak durun yeter. Diğerleri alınır.

Öylede arada MHz farkları çok olan var. Çok bir etkisi olur mu?

Yalnız bazılarında fan yok. Onlar daha sessiz ama daha sıcak çalışabilir. Dikkatli olmanız da fayda var. Yine de çok ısınacağını sanmıyorum.

Sahibinden de gezerken bir fotoğrafta 70+ derece görmüş Palit 1030 (küçük fanlı) görmüştüm. Markadan markaya ısınma bile çok değişiyor.

Emin olmak için? İleride pişmanlık duymamak için?...

Öylede arada MHz farkları çok olan var. Çok bir etkisi olur mu?

Sahibinden de gezerken bir fotoğrafta 70+ derece görmüş Palit 1030 (küçük fanlı) görmüştüm. Markadan markaya ısınma bile çok değişiyor.
Başkası yardım etsin. GT 1030 ile daha içli dışlı olan hocalarım cevap versin. Vermiyorum cevap. Yardımcı da olmuyorum. Ekran kartı dediğiniz 50-60 derecede çalışmaz zaten.

Kaç derecede çalışması ideal o zaman söyle bakalım?
O kadar eski kartların 70 derece üstü çalışması normal. 90 derece çalışan bile var.

RTX 3060 bile bazı oyunlarda 70 dereceye ulaşırken onların ulaşması baya normal diyorum.

Zaten genelde hava akışı iyi olmayan kasalarda kullanılıyor eski kartlar. Etkisi var.

Önerimi yaptım zaten. İsteseniz de zorlayamazsınız. Öyle bir hakkınız yok. Terbiyenizi bozmayın. İyi bayramlar.

Hocam GT 1030'dansa RX 460 OEM tercih edilebilir. Tüketilen güçler arasında pek fark olacağını zannetmiyorum. RX 460 OEM yerine R7 370'de tercih edilebilir. Isı konusundasorun yaşatmaz en azından fanı vs. var...

Geri
Yukarı