i5 2400 için ekran kartı önerisi

Fedely

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
ESTÜ / Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans 6.Yıl
Sistem:
Intel i5 2400.
GT 730.
20 GB RAM DDR3 1333 MHz.
06d7TR.
500 Watt.

Oynamak istediğim oyun Steam PUBG.
Ekran kartını RX 560 ya da 570 le değiştirmek istiyorum.
Bu ekran kartları ana kartıma uygun mudur? İşlemcime dar boğaz yapar mı?
RAM'im iyi mi bu oyun için.
GT 730 la 1 FPS alıyorum. Ekran kartını RX 560 ya da 570 le değiştirirsem 1080p Very Low ayarlarda 60 FPS üstü oynayabilir miyim?
Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda PUBG’de ucu ucuna kurtarıyor. Darboğaz yaptı yapacak resmen. RAM’iniz güncel tüm oyunlara yeterli fakat işlemci biraz sıkıntılı.

570 daha iyi bir tercih olacaktır lakin işlemciniz darboğaz yapar. Yine de güncel ve daha güçlü kart alarak ileriye dönük yatırım yapmış olursunuz.

RX570 al ayarları yükseğe al ki darboğazı azalt. İşlemcini letgo gibi sitelerde ikinci elden sat yerine 4.-5. nesil ikinci el i5 al. Alırken anakartının soketine ve pin sayısına dikkat et anakartının sitesinden destekleyip desteklemediğine bak elinde kalmasın.

Rx570i sapphire nitro+ almaya çalış msi armordan uzak dur bende var çok memnun değilim. Wattman hatası alırsan konuma uğra çözeriz.

RX570 al ayarları yükseğe al ki darboğazı azalt. İşlemcini letgo gibi sitelerde ikinci elden sat yerine 4.-5. nesil ikinci el i5 al. Alırken anakartının soketine ve pin sayısına dikkat et anakartının sitesinden destekleyip desteklemediğine bak elinde kalmasın.

Rx570i sapphire nitro+ almaya çalış msi armordan uzak dur bende var çok memnun değilim. Wattman hatası alırsan konuma uğra çözeriz.
İşlemci alacak kadar bütçem yok maalesef .
Peki ram anakart işlemci felan yeterli mi onlara bulaşmak istemiyorum da pek gene sorayım dedim.
Beni idare eder mi?

İşlemci alacak kadar bütçem yok maalesef .
Peki ram anakart işlemci felan yeterli mi onlara bulaşmak istemiyorum da pek gene sorayım dedim.
Beni idare eder mi?

İdare edecektir ama şöyle düşünün ferrari motorunu tofaş şahin şasisine oturtmak gibi. Ekran kartının 100 birimlik gücünün tamamını kullanmak istiyorsanız gelecekte de olsa işlemci yükseltmeniz şart. Ama tek amacım Pubg de 60 FPS almak diyorsanız ayarları yükseğe çekip darboğazı biraz azaltıp bunu başarmanız mümkün.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı