Çözüldü i5 2400 OC Failed Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

xblast16

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
PC 💻
Asus b75m-a anakart
Gskill 4gb 1600 mhz ram
CPU : i5 2400 3.1 ghz

Saatlerce uğraştım olmadı. Oc failed diyor açılmıyor pc. Biri dedi ki işlemci desteği yok. Doğru mu yani?

Güncel değiles BIOS'u güncelleyin. Bu hata geldiğinde F1'e basıp BIOS'a geçin ve Boot sekmesi altından Wait for 'F1' If Error ayarını Disable olarak ayarlayın. Bunu yapmadan önce ayarları sıfırlamanızda da fayda var.
Bios Update ettim. Dediğiniz gibi orayı disable yaptım şuan. Ama yine olmadı. Cpu 1066 ve 1333 yazıyor intel sitesinde baktım. Acaba sorun cpu mu?

Nedeni açık ve net ortada, çarpan kilidi kapalı bir işlemciye Bus frekans hızını artırarak OC yapmaya çalışıyorsunuz, çok çok büyük ihtimalle.

Ve doğal olarak sistem stabil kalamıyor, açılış esnasında bile sıkıntı çıkartıyor.
Yapacak hiçbir şeyiniz yok, OC denemelerini ya bırakın ya da çok çok ufak miktarlarla sınırlı tutun.

Nedeni açık ve net ortada, çarpan kilidi kapalı bir işlemciye Bus frekans hızını artırarak OC yapmaya çalışıyorsunuz, çok çok büyük ihtimalle.

Ve doğal olarak sistem stabil kalamıyor, açılış esnasında bile sıkıntı çıkartıyor.
Yapacak hiçbir şeyiniz yok, OC denemelerini ya bırakın ya da çok çok ufak miktarlarla sınırlı tutun.
Çok ufak miktarlardaki OC sadece risk ve bela getirir zaten, pek bir faydası olmaz.

Bus frekans hızı oynanması gereken bir ayar değil zaten. Sen istediğin kadar BIOS Update yap. Ömrünün sonuna kadar OC denemesi yap, bir seviyeden öteye gidemezsin.

OC mevzularında risk ve bela kelimelerine hep karşı çıkmışımdır :) Ancak bu arkadaş bilinçsizce yaptığı için bu sefer karşı çıkmıyorum :) Ve kesinlikle katılıyorum, hiçbir faydası olmayacaktır. Bu sevdadan, çarpan kilidi açık bir işlemci alınana kadar vazgeçilmeli.

Bus frekans hızı oynanması gereken bir ayar değil zaten. Sen istediğin kadar BIOS Update yap. Ömrünün sonuna kadar OC denemesi yap, bir seviyeden öteye gidemezsin.

OC mevzularında risk ve bela kelimelerine hep karşı çıkmışımdır :) Ancak bu arkadaş bilinçsizce yaptığı için bu sefer karşı çıkmıyorum :) Ve kesinlikle katılıyorum, hiçbir faydası olmayacaktır. Bu sevdadan, çarpan kilidi açık bir işlemci alınana kadar vazgeçilmeli.
Bilinçsizce yapılanı kast ediyorum zaten :) 4.0 Ghz 6100 beladan çok faydalı oldu bana :D

Benim amacım cpu değil ki. Ben yeni anakart ve ram aldım ama ram 1600 göstermiyor. 1333 gösteriyor. 1600 yapıyorum rami. PC açılmıyor. Yani demek istediğim şu, işlemci buna izin mi vermiyor? Ben rami 1600 yapamam mi?

Anakart desteklemiyorsa yapamazsınız ki zaten bundan dolayı 1333 olarak görüyordur. İşlemci ile alakası olduğunu zannetmiyorum.

Ram ne denediysem olmadı. 1333 görüyor 1600 görmüyor...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı