i5-2400 RX 580 Sistemde Darboğaz Nasıl Azaltılır?

Sekatsu

Decapat
İşlemci ve ekran kartı birbirinden çok farklı seviyelerde olduğu için hiçbir oyunu oynayamıyordum, ayrıca monitörüm de eski olduğu için darboğaz iyice berbat durumda.
Her şeyi en yüksekte, ultrada kullansam bile oynatmıyor çoğu oyunu. Ben daha ne yapsam azaltabilirim bu darboğazı? Çözünürlüğü sadece oyunlar için yükseltme vs. mümkün müdür? Şimdiden teşekkürler. Yeni işlemci alacak durumum yok, gelip yeni işlemci alabilirsin yazmayın.

İşlemci ve ekran kartı birbirinden çok farklı seviyelerde olduğu için hiçbir oyunu oynayamıyordum, ayrıca monitörüm de eski olduğu için darboğaz iyice berbat durumda.
Her şeyi en yüksekte, ultrada kullansam bile oynatmıyor çoğu oyunu. Ben daha ne yapsam azaltabilirim bu darboğazı? Çözünürlüğü sadece oyunlar için yükseltme vs. mümkün müdür? Şimdiden teşekkürler. Yeni işlemci alacak durumum yok, gelip yeni işlemci alabilirsin yazmayın.

Oynadığınız oyunlar ne ve ne kadar FPS alıyorsunuz?

FPS artmasını istemiyorum zaten. Sadece drop yemeyeyim yeter. Olmazsa sanal çözünürlük ile çözünürlüğü arttırıp ayarları kısarım oynanabilir hale gelsin yeter ki.
Bu konuda VSR belki işe yarayabilir. Oyunlarda işlemciye yük bindiren ayarları bulmaya çalışın ve en düşüğe alın. Bütçem yok demişsiniz ama eğer ucuzundan denk gelirse i7 2600 gibi bir işlemci güzel olur. Kendi işlemcinizi satıp üstüne biraz koyup alınabilir ama tabi bu bütçe olursa düşünülecek bir şey dediğiniz gibi.

Döneminin en başarılı F/P işlemcilerindendi. 2012 yılında topladığım bilgisayarımda tercih etmiştim ve uzunca zaman çok memnun bırakmıştı beni hem Radeon 7950, hem de GTX 660 ile. Üzmeyin canınızı hocam elbet yola girer. :)

Döneminin en başarılı F/P işlemcilerindendi. 2012 yılında topladığım bilgisayarımda tercih etmiştim ve uzunca zaman çok memnun bırakmıştı beni hem Radeon 7950, hem de GTX 660 ile. Üzmeyin canınızı hocam elbet yola girer. :)

Teşekkürler. İnşallah.

VSR sanal çözünürlük için kullanılan bir teknoloji. Sanal olarak 1080p yapıp deneyebilirsiniz. Faydası olur. Radeon Software üzerinden ekran sekmesine bakın.

Teşekkürler denedim ama işlemci hala oyun sırasında %100 oluyor. (NFS Heat) Battlefield 1 veya 5 deneme fırsatım olmadı çünkü şu an yüklü değiller. Drop yüzünden silmiştim. Şu açık - kapalı olsun dediğiniz bir ayar var mı? Bir de öyle denerim.

Son düzenleme:
Oyun içinde de 1080p seçeneği çıktı mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı