RX 580 ve i5 3570 sistemde darboğaz nasıl azaltılır?

Arkadaşlar iyi Sosyaller. Elimdeki sistem;
RX 580 8 GB XFX ekran kartı.
i5 3570 işlemci.
8+8 16 GB DDR3 1600MHz Kingston RAM.
500 GB HDD 240 GB SSD 550W PSU.
GTA 5 girdiğimde high ayarlarda ortalama 70 75 FPS alıyorum ancak GPU kullanımı saniyelik değişiyor bir anda 1 oluyor bir anda 30 sonra 99'a fırlıyor işlemci %70 kullanımlarda geziyor. Undervolt yaparak ısıyı düşürdüm undervolt öncesi oyunda hikaye girdiğinde ASUS supley dalgalanmalara karşı kendini korudu diye bir hata verip sistem kapanıyordu ve ekran kartı 83 84 derecelere çıkıyordu. Undervolt yapıp gücü -25'e çekince 62 63 derecelerde geziyor kart.
İşlemci için BIOS'tan Turbo modu açtım 3.4 GHz'ken.
Turbo'yu açınca masaüstünde de oyunlarda da 3,7 3, 8'lere çıkıyor ama genelde 3.7 GHz'de sabitleniyor.
ASUS ez OC mode diye bir şey vardı açtım onu geride kafama göre bir şeyler yapmış olmayayım diye kapattım anakart Z serisi değil ASUS'un.
Grafikleri artırmaktan başka öneriniz var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar iyi Sosyaller. Elimdeki sistem;
RX 580 8 GB XFX ekran kartı.
i5 3570 işlemci.
8+8 16 GB DDR3 1600MHz Kingston RAM.
500 GB HDD 240 GB SSD 550W PSU.
GTA 5 girdiğimde high ayarlarda ortalama 70 75 FPS alıyorum ancak GPU kullanımı saniyelik değişiyor bir anda 1 oluyor bir anda 30 sonra 99'a fırlıyor işlemci %70 kullanımlarda geziyor. Undervolt yaparak ısıyı düşürdüm undervolt öncesi oyunda hikaye girdiğinde ASUS supley dalgalanmalara karşı kendini korudu diye bir hata verip sistem kapanıyordu ve ekran kartı 83 84 derecelere çıkıyordu. Undervolt yapıp gücü -25'e çekince 62 63 derecelerde geziyor kart.
İşlemci için BIOS'tan Turbo modu açtım 3.4 GHz'ken.
Turbo'yu açınca masaüstünde de oyunlarda da 3,7 3, 8'lere çıkıyor ama genelde 3.7 GHz'de sabitleniyor.
ASUS ez OC mode diye bir şey vardı açtım onu geride kafama göre bir şeyler yapmış olmayayım diye kapattım anakart Z serisi değil ASUS'un.
Grafikleri artırmaktan başka öneriniz var mıdır?

Anakartın nedir?

İşlemci alman lazım. Eğer alamazsa grafikleri yükseltip ekran kartına yükü vermeye çalışmalısın.

Arkadaşlar ceza yemişim ondan siz dönüş yapamadım.

Oyunlarda voltajı düşürdüğüm için crash yedim ve ekran hani böyle eski televizyonlarda anteni oynatınca görüntü bir anda sağdan soldan garip şekiller çıkar ya öyle oldu o yüzden ekran kartına giden voltajı 10'ar daha artırdım gücü -10'a çektim GTA 5 tarzı oyunlarda grafiği ultraya alınca GPU kullanımı %99 ve %100 olarak sabitleniyor ama öyle yapınca da 30 FPS falan alıyorum.

Geri
Yukarı