i5 2400 sistem değer hesaplama

Sciuga

Decapat
Arkadaşlar bilgisayarımı satıyorum, sizden ortalama bir fiyat almak istiyorum.
Bilgisayar 8 yıldır bende, ilk alıcıyım yani ikinci el almadım direk sıfır almıştım o zaman. Ama aradan 8 yıl geçti performansı biraz düştü.

Özellikleri;
  • İşlemci: Intel Core I5-2400CPU 3.10GHz.
  • Ekran kartı: Kendi ekran kartı yok, işlemcinin ekran kartını kullanıyorum.
  • RAM: 6 GB.
  • Toplamda C: ve D: Disklerinde 465GB'lık bir alan var.
  • Normal diyebileceğimiz bir de kasası var.

Genel olarak bu kadar. Üsttekini hesaplayın bir de alta birkaç şey ekleyeceğim bunlarla ne kadar olur size bırakıyorum.
Monitor var 1600x900 59Hz.
Hoparlör seti var, Logitech'in: İki hoparlör, bir ana hoparlör basları veriyor yani genelde olur ya raplarda ya da onun gibi sesleri Bir de kulaklığı takmak için masanın üstüne koyulabilecek bir aygıt, kulaklığı ona takabiliyorsun.

Şimdiden teşekkür ederim. Ricam ilk olarak üsttekini ikinci olarak alttaki ile beraber ne kadar edeceği.

Sistemde ekran kartı dahi yok, işlemci 2. nesil I5. Araştırsan ikinci elden 200-300 TL arasına bulabiliyorsun. Ki 300 TL etmez, 200-230 TL anca.
RAM için 100 TL diyelim.
HDD'in kalan alanını değil de toplam kaç GB olduğunu belirtmemişsin, sistem 8 yıllık olduğundan o disk de muhtemelen ölüdür. Para etmez, 50 TL sayalım.
Kasa ve PSU'ya da 100 TL diyelim hadi.
Sadece kasası 500 TL eder en fazla. Anakartı yazmamışsınız onunla birlikte 600 TL etsin hadi. Onu da umarım alırlar...
Monitöre de 200-250 TL verirlerse sat, hoparlör değerini bilmiyorum.

Son düzenleme:
Sistemde ekran kartı dahi yok, işlemci 2. nesil I5. Araştırsan ikinci elden 200-300 TL arasına bulabiliyorsun.
RAM için 100 TL diyelim.
HDD'in kalan alanını değil de toplam kaç GB olduğunu belirtmemişsin, sistem 8 yıllık olduğundan o disk de muhtemelen ölüdür. Para etmez, 50 TL sayalım.
Sadece kasayı 500 TL eder en fazla. Anakartı yazmamışsınız onunla birlikte 600 TL etsin hadi. Onu da umarım alırlar...
O zaman 750-600 Gibi bir fiyat eder

Yeni bir sistem için fazla bütçen yoksa bence satma sistemi. RAM'leri 2x4 8GB hatta yapabilirsen 2x8 16GB yap. RX 460 veya 560 ekran kartı al. OEM RX 460'lar performansına göre gayet ucuza satılıyor. Bir de bir SSD alırsan sistem gayet iyi olur.

Yeni bir sistem için fazla bütçen yoksa bence satma sistemi. RAM'leri 2x4 8GB hatta yapabilirsen 2x8 16GB yap. RX 460 veya 560 ekran kartı al. OEM RX 460'lar performansına göre gayet ucuza satılıyor. Bir de bir SSD alırsan sistem gayet iyi olur.
Şöyle söylemem gerekirse elimde 2100 TL var, bu bilgisayarı her şeyiyle birlikte güzel bir fiyata satıp ortalama 3k bir param olacak ve birkaç yerdende beklediğim para var 3k'nın üzerinde bir param olacak o fiyata bir laptop alacağım. Satmamın bir diğer sebebi de şuan 12.sınıfım. Birdahaki yıl üniversite olacağından masaüstü işimi görmeyecek artık.

Şöyle söylemem gerekirse elimde 2100 TL var, bu bilgisayarı her şeyiyle birlikte güzel bir fiyata satıp ortalama 3k bir param olacak ve birkaç yerdende beklediğim para var 3k'nın üzerinde bir param olacak o fiyata bir laptop alacağım. Satmamın bir diğer sebebi de şuan 12.sınıfım. Birdahaki yıl üniversite olacağından masaüstü işimi görmeyecek artık.
Anladım, monitör ile birlikte 700TL'ye satabilirsiniz gibi.

Sistemde ekran kartı dahi yok, işlemci 2. nesil I5. Araştırsan ikinci elden 200-300 TL arasına bulabiliyorsun. Ki 300 TL etmez, 200-230 TL anca.
RAM için 100 TL diyelim.
Sadece kasası 500 TL eder en fazla. Anakartı yazmamışsınız onunla birlikte 600 TL etsin hadi. Onu da umarım alırlar...
Bir çok konuya saçma mesajlar yazıyorsun. Bilmiyorsan yazma, mesaj kasmaya çalışma arkadaşım. Hayır anlamadığım o kasaya 500 TL diyorsun da eski 900P monitöre nasıl 200-250 TL diyorsun? Anlaşılan hiç piyasa bilgin yok. 500 TL'ye anca eski Q serili işlemcisi olan bir PC alabilirsin en iyi ihtimalle.
Anladım, monitör ile birlikte 700TL'ye satabilirsiniz gibi.
Şaka mı yapıyorsunuz?

Ya daha önce bu tür bir PC'yi hiç satmamış, piyasasına bakmamış insanlar yorum yapıyor şaka herhalde bu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı