i5 2400 Sistem Windows 11 ile uyumlu mu?

395521

Hectopat
Merhabalar. Benim sistemim Windows 11 ile uyumlu mudur?

İşlemci: Intel i5-2400
RAM: 8 GB.
Disk: SSD.
Ekran kartı alakalı mı bilmiyorum ama o da.
GTX 970.
Yani kasmadan vesaire çalıştırır mı? Cevaplarınızı bekliyorum.

Değil. Resmi işlemci desteği 8. nesil sonrası Intel işlemcileri kapsıyor. Ayrıca anakartının TPM 2.0 desteği olması gerekiyor. Regedit bypass ile kurabilirsin. Ama TPM 2.0 modülün kesinlikle olmadığı (bu modül 2014-2015 sonrasında çıkmış sistemlerle çıkış yaptı benim bildiğim. belki de daha yeni bir modüldür tam emin değilim) için Riot oyunlarını açamazsın. (Valorant ve LoL) İleride TPM 2.0 şartı gerektiren uygulamaların sayısı da artar. Kısacası resmi olarak desteği olmayan bir sisteme kurmanı önermem.

Değil. Resmi işlemci desteği 8. nesil sonrası Intel işlemcileri kapsıyor. Ayrıca anakartının TPM 2.0 desteği olması gerekiyor. Regedit bypass ile kurabilirsin. Ama TPM 2.0 modülün kesinlikle olmadığı (bu modül 2014-2015 sonrasında çıkmış sistemlerle çıkış yaptı benim bildiğim. Belki de daha yeni bir modüldür tam emin değilim) için Riot oyunlarını açamazsın. (Valorant ve LoL) İleride TPM 2.0 şartı gerektiren uygulamaların sayısı da artar. Kısacası resmi olarak desteği olmayan bir sisteme kurmanı önermem.

Hocam kursak bile kasmadan çalışır mı? Veya bu sisteme kurabilir miyiz?

Hocam kursak bile kasmadan çalışır mı? Veya bu sisteme kurabilir miyiz?
Bypass ederek kurarsın. SSD varsa kasmaz. Ama güncelleştirmeleri ne zamana kadar alabileceğin meçhul, ileride desteklemeyen sistemlere karşı uygulamaların uygulayabileceği yaptırımlar meçhul (şimdilik sadece Riot Valorant ve LoL'de TPM 2.0 ve Secure Boot desteği olmayan sistemlerde çalışmıyor Windows 11'de) Böyle yaptırımlar gelirse bypass yöntemi olmayabilir. İleride sorunlar yaşayıp tekrar Windows 10'a dönmek zorunda kalabilirsin.

SSD varsa kasmaz.
SSD var.
Bypass ederek kurarsın. SSD varsa kasmaz. Ama güncelleştirmeleri ne zamana kadar alabileceğin meçhul, ileride desteklemeyen sistemlere karşı uygulamaların uygulayabileceği yaptırımlar meçhul (şimdilik sadece Riot Valorant ve LoL'de TPM 2.0 ve Secure Boot desteği olmayan sistemlerde çalışmıyor Windows 11'de) Böyle yaptırımlar gelirse bypass yöntemi olmayabilir. İleride sorunlar yaşayıp tekrar Windows 10'a dönmek zorunda kalabilirsin.

Ben kurulabiliyorsa kuracağım sıkıntı yaşarsam 10 veya 7 geçerim :).

SSD var.

Ben kurulabiliyorsa kuracağım sıkıntı yaşarsam 10 veya 7 geçerim :).
Valorant ve LoL oynamıyorsanız 'şimdilik' başka bir sorun yaşatmaz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı