i5 2400 sisteme 300 TL ekran kartı önerisi

Ana kartta monitör bağlantısı varsa sök. Yeni ekran kartını tak bilgisayarı aç. Ana karttan 6 tane bip sesi gelecek, bekle. Bilgisayar 10 dkya açılıyor bekle, açılırken 25 saniyede bir bip sesi gelecek aldırma. Bilgisayar açılırsa 10-15 dakikaya tekrar yaz 2. adıma geçeriz.
Hocam öncelikle yardımınız için tekrar teşekkür ederim. Şu anda okulda olduğum için işlemleri yapamayacağım. Size çevrimiçi bir şekilde ulasabileceğim iletişim bilginiz varsa özel mesaj yoluyla aktarabilir misiniz? Eve gittiğimde işlemleri sizin yardımınızla yapmak için. Ve ya isterseniz adımları siz yazın ben eve gidince uygulayayım. Sizin için hangisi uygunsa teşekkür ederim.

Sorun Thanmade kardeşim sayesinde çözüldü. Allahtan kendisinde de aynı kasadan varmış da sorunu kolaylıkla çözdük,saolsun birkez de buradan teşekkürlerimi sunuyorum kendisine.İlerleyen zamanalrda aynı sorunu yaşayan olursa özel mesaj atabilir bana. Moderatörler konuyu kilitleyebilir,konu amacına ulaştı. :)

Merhaba. Aynı sisteme sahibim yalnız benimki 8 gb ramli model. Benim de ekran kartım yandı ve arayışa girdim. Gt 1030 hala önereceğiniz bir model midir? Bütçem 400 500 tl arası. Kartı taktıktan sonraki aşamaları benimle paylaşırsanız sevinirim.
@Thamade @OzgunGo
Konuyu okuduktan sonra ekran kartını aldım ama henüz kullanamadım dediğiniz gibi mavi ekranda uzun sure kalıp açılıyor ama görüntü bozuk. Yardımcı olur musunuz

Son düzenleme:
Merhaba. Aynı sisteme sahibim yalnız benimki 8 gb ramli model. Benim de ekran kartım yandı ve arayışa girdim. Gt 1030 hala önereceğiniz bir model midir? Bütçem 400 500 tl arası. Kartı taktıktan sonraki aşamaları benimle paylaşırsanız sevinirim.
@Thamade @OzgunGo
Konuyu okuduktan sonra ekran kartını aldım ama henüz kullanamadım dediğiniz gibi mavi ekranda uzun sure kalıp açılıyor ama görüntü bozuk. Yardımcı olur musunuz

Kardeşim öncelikle geçmiş olsun.. 1,5 sene önce @Thamade 'nin beni uyaramadığı gibi ben de önceden görüp seni uyaramadım.. Keşke almasaydın.. Neden böyle diyorum çünkü bu kart bizim bios sistemimizle uyumlu değil ve sorun çözülse bile pc kapandığında ekran kartını yeniden kurman gerekiyor.. Yapman gereken işlemleri anlatıyorum ama önce şu konuda bir anlaşalım bilgisayarın bundan sonra uyku modunda çalısmak zorunda.. Eğer geri iade imkanın varsa bence et ve yeni kart var. Neyse yapman gerekenler:

1-Pc'yi aç ,görüntünün bozuk bir şekilde açılmasını bekle.
2-Bilgisayarda yüklü bir driver varsa güzelce temizle ve bilgisayarı yeniden başlat.
3-Bilgisayar açılmasını bekle,nvdia gt1030 driverını kur.(özel seçimden temiz kurulum önerimdir.)
4- Yükleme sırasında ekran gidip gelecek,yükleme tamamlandığında hala istenen görüntüye kavusamayacak olacaksın. Oturumu kapat, sonra yeniden oturum aç. (Dikkat et pc'yi kapatmıcaksın,başlattan oturumu kapatacaksın.)
5-Oturum açıldığında bilgisayarım'a sağ tıkla ve aygıt yöneticisine gir.
6-Ekran kartını bul,önce devre dışı bırak sonra yeniden etkinleştir.

Bu adımlardan sonra ekranda düzgün bir görüntü olusacak ve ekran kartın aktif olacak. Ben pc'yi uyku modunda bırakmak istemiyorum diyosan bu adımları hep baştan uygulamak zorundasın.. Ben uyku modunda bırakıyorum.. Zamanla pc değişik refleksler gösterdi uyku modundayken elektrik gitse bile acılınca ekran kartı yüklü oluyor,ama uyku modu dışında pc acıkken kapandıgında gene ekran kartını kurmam gerekiyor. Anlayacağın zor bir durum ama idare ediliyor. Umarım kurabilirsin.. Bir sıkıntı olursa gene burdan yardımcı olurum.

Uzun süre bekleyince görüntü bozuk bir şekilde geliyor evet ama bilgisayarı o sekilde kontrol etmem mümkün olmuyor ilk adımda kaldık malesef
çözünürlükle alakalı bir sıkıntı mı ? bende görüntüler ekrana daha yakındı kontrolde bir problem yoktu
Pci express versiyonuyla mi alaki bu durum bende ikinci el gt 1030 alip pc yi kucuk kardesime vermeyi planliyordum
bizim sistemimiz bios sürümü malesef gt1030'u desteklemiyor bundan dolayı bu sıkıntı. güncelleme de vermiyor hp

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı