i5 2400 sisteme 300 TL ekran kartı önerisi

OzgunGo

Hectopat
Daha fazla  
Öğrenci olduğum için giriş seviye bir ekran kartı almak istiyorum. Bütçem max 300 TL. (öğrencilik işte üstüne cıkamıyoruz max 320 hadi) Bilgisayarı alalı 5 sene falan oluyor toplama almamıstım, HP'nin kasasını almıstım direkt. Ekran kartım gecen sene yandı zaten dandik bi ekran kartı vardı içinde, şimdi yeni bir tane almayı planlıyorum kısmet olursa. Bilgisayar özelliklerim ve power sup detayları aşağıdaki resimlerde bulunuyor. Sapphire R7 250 almayı planlıyorum.
  1. Sizce ürün fiyat/performans acısından en iyisi mi?
  2. R7 250 model diğer markalardan mı yoksa Sapphire mi almalıyım ?
  3. Max 300 TL civarı olacak ve daha iyi dediğiniz bir ekran kartı var mı?
  4. Mevcut sistemde bu ekran kartıyla birlikte low ayarlarda PUBG oynayabilir miyim, kaç FPS alırım?
  5. PUBG için RAM'in yetersiz oldugunu biliyorum. RAM'i 6 veya 8 GB yapsam PUBG oynayabilir miyim, kaç FPS alırım?
  6. Bu ekran kartı için PSU ve işlemcim yeterli midir? İşlemci darboğaz gibi sorunlar yaşatır mı?
  7. Kaliteli oyunları bu sistem ve ekran kartıyla birlikte en azından kasmadan 40-50 FPS alacak sekilde oynamak istiyorum, başarılı olur muyum?
Bilgisayar özelliklerim ve PSU aşağıdadır, bir de bir arkadaşım biraz kendimi sıkarak GT 1030 almamı söyledi. Bu kart için özellikler uygun mudur? Bunun yerine önerebileceğiniz ekran kartlarını da belirtiniz.
Şimdiden zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

bilgisayarımın-özellikleri.png
WhatsApp Image 2018-01-13 at 17.02.13.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Alabilirseniz GT 1030 daha iyi bir seçim olur. Bütçeyi ayarlayamazsanız, R7 250 alabilirsiniz.

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. Tavsiyeniz üzere eş dosttan da biraz destek alarak Sinerji'den MSI GT 1030 aldım,büyük fanlı olandan. Kargoyla birlikte yaklaşık 375 TL ödedim. Ürünü bekliyorum. Tekrar teşekkür ederim.

Arkadaşlar bir konuda daha yardıma ihtiyacım var. Ekran kartı geldi bugün, bilgisayara taktım fakat pc yi açtıktan bi kaç saniye sonra kasa bip bip diye ötmeye başladı tam 6 kez. Daha sonra beklediğimde ses kesiliyor görüntü vermiyor ve arada bir kasa çalısırken gene bip diye tek seferlik ses cıkartıyor(2 3 dakikada 1 ) Ekran kartını çıkartıp dahili ekran kartı girişinden vga ile bilgisayarı açınca sorunsuz açılıyor. Nasıl çözebilirim yardımlarınızı bekliyorum..

Ah ah keşke almadan önce görseydim bu konuyu. Bu anakarta güncel ekran kartı önermeyin. Tamamen aynı sisteme sahibim, Cupertino 2 anakartlar yeni ekran kartlarıyla çalışmıyor. Herkes sıkıntı olmaz yazıyor sonra bum. Ben de 1050 Ti aldım aynı sisteme, bir çözüm yolu var ekrana HP yazısı gelıyor ve orada kalıyor mu?

Ah ah keşke almadan önce görseydim bu konuyu. Bu anakarta güncel ekran kartı önermeyin. Tamamen aynı sisteme sahibim, Cupertino 2 anakartlar yeni ekran kartlarıyla çalışmıyor. Herkes sıkıntı olmaz yazıyor sonra bum. Ben de 1050 Ti aldım aynı sisteme, bir çözüm yolu var ekrana HP yazısı gelıyor ve orada kalıyor mu?

Farkettiğim kadarıyla monitöre hiç görüntü gelmiyor tam deneyemedim sınava gelmek için ama ses kesildikten sonra da ekrana baktığımda herhangi bir görüntü yoktu. Öğrenci halimizle zar zor aldık hallederim insallah ya çözümünüzü bekliyorum

Hayır kullanmıyorum. Önceki ekran kartım bozulunca dahili ekran kartından vga ile bağlanıyodum. Yeni aldığım kart için HDMI bağlantı kullandım.

Ana kartta monitör bağlantısı varsa sök. Yeni ekran kartını tak bilgisayarı aç. Ana karttan 6 tane bip sesi gelecek, bekle. Bilgisayar 10 dkya açılıyor bekle, açılırken 25 saniyede bir bip sesi gelecek aldırma. Bilgisayar açılırsa 10-15 dakikaya tekrar yaz 2. adıma geçeriz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı