i5 2400 Upgrade

hakan45

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemimdeki ekran kartı ve psuyu degiştirmek istiyorum yetersiz geldigi için.
parçaları seçtim uyumlu mu diye yardımcı olabilcek varsa sevinirim.

İntel i5 2400 3.1 ghz işlemci
MSI GTS 250 ekran kartı
ASUS P8z68 anakart
Kingston 4gb RAM
FPS 500w PSU

Alacagım ekran kartı : GTX660 DirectCU II O.C. GDDR5 2GB 192Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı - Nvidia Ekran Kartı

Alacagım PSU: TeknoBiyotik: High Power 750W 80Plus Bronze 56A@12V Güç Kaynağı - Güç Kaynağı (PSU) - PC Bileşenleri

Alacagım ekran kartında PCI Express 3.0 yazıyor fakat anakartımda en fazla PCI Express 2 var sanırım.
Yeni alıcagım parcalar uyumlu olur mu?
Şimdiden teşekkürler.

Son olarak birşey daha sormak istiyorum: anakartımın üzerinde tpu adında açma kapama anahtarı var ne işe yarıyor biliyor musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun teştik etmez. PC Express 3.0 ekran kartları sorunsuzda 2.0 anakartlara çalışıyor.

TPU sorusuna gelecek olursak Burak hocamızın bir yazısında cevaplamıştı...

TPU devreye sokulduğunda işlemci otomatik olarak overclock edilir ve PC mümkün olan en yüksek performansı sunmaya ayarlanır.
EPU ise tam tersine elektrik tasarrufu sağlamayı amaçlayan bir teknolojidir.
Turbo Processing Unit
Energy Processing Unit

Thermaltake Litepower 600W ve MSI R9 270X alın. Güç kaynağı %30 indirimde 155, ekran kartı ise 577 ₺.

Cevap ve yardımlarınız için teşekkürler. Psuyu biraz ileri dönük olsun diye öyle almak istedim belki sli yaparm ilerde. 
Sorun teştik etmez. PC Express 3.0 ekran kartları sorunsuzda 2.0 anakartlara çalışıyor.

TPU sorusuna gelecek olursak Burak hocamızın bir yazısında cevaplamıştı...

TPU devreye sokulduğunda işlemci otomatik olarak overclock edilir ve PC mümkün olan en yüksek performansı sunmaya ayarlanır.
EPU ise tam tersine elektrik tasarrufu sağlamayı amaçlayan bir teknolojidir.
Turbo Processing Unit
Energy Processing Unit

Peki ben bu tpu'yu bu sistemimde sürekli acık bulundursam bir zararı olur mu parcalara?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı