i5 2400 ve HD 6510 sistem yükseltme

BlackLabel

Hectopat
  • İşlemci: i5-2400 3.10 GHz
  • RAM : DDR3 6GB(3X2) 1333MHz
  • Ekran kartı: ATI RADEON HD 6510 1GB (PEGATRON)
  • Anakart: IPXSB-H61 (PEGATRON)
  • Kasa: Casper kasa 230W
Başka özellik gerekirse onları da sizinle paylaşırım. Göründüğü üzere anakartım Pegatron üretimli olduğu için anakartın kesinlikle değişmesi gerek. Hedefim anakart ve ekran kartımı değiştirmek ve doğal olarak yeni bir PSU da almam lazım. Biliyorum işlemcim de o kadar iyi değil ancak şu an yeni bir PC toplama şansım maalesef yok. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim. Herhangi bir bütçe sınırım yok zaten çok para tutacağını düşünmüyorum. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Madem çok masraf istemiyon şuanlık anakartın ile işlemcin dursun. Bir de nasıl 6 GB RAM var ? İnternette anakartta 2 RAM slotu gözüküyor. Neyse RAM'leri satıp üstüne biraz daha koyup 2x4 DDR3 1333 MHZ RAM alın veya 4 slot ise 2 GB daha ekleyin. Ekran kartı biraz sıkıntı bir bütçe söyleseniz olabilir mi ?

Dostum ram slotlarım 2 tane 3'er gb ram var orasını anlamadın heralde. Anakart dursun demişsin ama anakart pegatron üretimli olduğu için başka bir ekran kartıyla çalışmıyor diye biliyoruım. Bütçem 600-800 liraya kadar çıkabilir o sorun değil.

Bütçeni 800 TL varsayıyorum. 2. el alırsanız daha iyi parçalar alabilirsiniz. Elinizdeki anakartı ve işlemciyi satıp güzelinden i3 7100 ve 1151 soket anakart alın. RAM'lerin hepsini satıp 1 tane 8 GB RAM alın daha sonra 16'ya yükseltirsiniz. Kalan paraya da yine 2. el bir ekran kartı alabilirsiniz. Ama sıfır almak isterseniz orası ayrı.

Bütçeni 800 TL varsayıyorum. 2. el alırsanız daha iyi parçalar alabilirsiniz. Elinizdeki anakartı ve işlemciyi satıp güzelinden i3 7100 ve 1151 soket anakart alın. RAM'lerin hepsini satıp 1 tane 8 GB RAM alın daha sonra 16'ya yükseltirsiniz. Kalan paraya da yine 2. el bir ekran kartı alabilirsiniz. Ama sıfır almak isterseniz orası ayrı.
Dostum iyi hoş diyosun da elimdeki ürünlerin pek para ediceğini sanmıyorum :(

Dostum sen bütçeni belirt. Güç kaynağın nedir vs. onları belirt. O anakarttan bende de var. Maalesef Casper'dan hazır bilgisayar alma gibi bir hataya düştüm gençlik yıllarımda. Bios güncelliyorsun ekran kartı sorunsuz çalışıyor. Bizzat kendim denedim ve oldu. BIOS güncellemesi için şu makaleyi okumanı öneriyorum :

Casper Pegatron IPXSB-H61 Bios Güncellemesi

Bu işlemi sorunsuz yapabilirsen, anakart almana gerek kalmaz. Bütçende yer açılır. Ayrıca 3 GB'lık RAM'leri ilk defa duyuyorum. 4+2 olmasın? 4+2 dir büyük ihtimal. 4+2 olduğunu varsayıyorum. Sana minumum bunları öneriyorum :

475.jpg

Daha da çıkabilirsen RX 560, GTX 1050 gibi kartlar öneririm.

Son düzenleme:
Dostum sen bütçeni belirt. Güç kaynağın nedir vs. onları belirt. O anakarttan bende de var. Maalesef Casper'dan hazır bilgisayar alma gibi bir hataya düştüm gençlik yıllarımda. Bios güncelliyorsun ekran kartı sorunsuz çalışıyor. Bizzat kendim denedim ve oldu. BIOS güncellemesi için şu makaleyi okumanı öneriyorum :

Casper Pegatron IPXSB-H61 Bios Güncellemesi

Bu işlemi sorunsuz yapabilirsen, anakart almana gerek kalmaz. Bütçende yer açılır. Ayrıca 3 GB'lık RAM'leri ilk defa duyuyorum. 4+2 olmasın? 4+2 dir büyük ihtimal. 4+2 olduğunu varsayıyorum. Sana minumum bunları öneriyorum :

Eki Görüntüle 253964

Daha da çıkabilirsen RX 560, GTX 1050 gibi kartlar öneririm.
Tamam dostum yorumun için teşekkür ederim bakıcam şimdi. Ram konusunu bilmiyorum ama anakartımda 2 ram var cpu-z'den baktım ''dual'' demiş 3 gb ram yok mu piyasada da şaşırdınız anlamadım açıkcası. :D

@anil1991anil Dostum attığın bios update linkine baktım ancak bunu yapabilir miyim kenime pek güvenemiyorum. Senden ayrıntılı yardım almam mümkün mü?

Tamam dostum yorumun için teşekkür ederim bakıcam şimdi. Ram konusunu bilmiyorum ama anakartımda 2 ram var cpu-z'den baktım ''dual'' demiş 3 gb ram yok mu piyasada da şaşırdınız anlamadım açıkcası. :D

@anil1991anil Dostum attığın bios update linkine baktım ancak bunu yapabilir miyim kenime pek güvenemiyorum. Senden ayrıntılı yardım almam mümkün mü?

Dönecem sana biraz işlerim var.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı