Çözüldü i5-2400 ve RX 550 LoL'de FPS dengesizliği

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Akali Ablanız

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
LoL oynarken çok düşük ayarlarda 120 FPS alıyorum, çok yüksek ayarlarda 130-140 FPS alıyorum. Bunun nedeni nedir?

-RX550 2 GB.
-2x8 1600 MHz.
-i5-2400

Çözüm
İşlemcinin yetersiz olması. Siz Low oynar iken kart tam kapasitesini kullanmıyor. Ayarları arttırdığınızda FPS düşmüyor çünkü siz hala kartın var olan kapasitesini kullanıyorsunuz.

İşlemciniz yetersiz olduğu için düşük ayarda ekran kartının tam kapasitesini kullanamıyorsunuz işin kısası.
İşlemcinin yetersiz olması. Siz Low oynar iken kart tam kapasitesini kullanmıyor. Ayarları arttırdığınızda FPS düşmüyor çünkü siz hala kartın var olan kapasitesini kullanıyorsunuz.

İşlemciniz yetersiz olduğu için düşük ayarda ekran kartının tam kapasitesini kullanamıyorsunuz işin kısası.

Çözüm

Anladım teşekkürler.

İşlemcin iyi değil kanka, ekran kartın çok güçlü. Bu yüzden işlemci ekran kartına yetişemiyor. Grafikleri düşürdükçe yükü işlemciye bırakırsın. İşlemcin de malum kötü olduğu için kaldıramayıp dengesizlik yapıyor. i5 işlemcinin yüksek nesilini alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı