i5 2400'e ekran kartı takılmalı mı?

Pube

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Huawei Matebook D15 AMD Radeon Vega 8, Ryzen 5 3500U
Meslek
Öğrenci
i5 2400 işlemcili bilgisayarım için ekran kartı taktırsam performans artışı olur mu? Olursa hangi ekran kartını tavsiye edersiniz?

GTX 1050 Ti, RX 560 alınabilir. RX 470, RX 570 ve GTX 1060'da alınabilir ancak özellikle işlemci kullanan oyunlarda darboğaz bir miktar yüksek olur.

GTX 1050 Ti, RX 560 alınabilir. RX 470, RX 570 ve GTX 1060'da alınabilir ancak özellikle işlemci kullanan oyunlarda darboğaz bir miktar yüksek olur.

Hocam peki ekran kartlarının anakarta uyumlu olmaması gibi bir durum var mı?

Hocam peki ekran kartlarının anakarta uyumlu olmaması gibi bir durum var mı?

Anakarta uyum sorunu çok eski AGP slotlarda oluyor yani son 15 yıl üretilen hemen hiçbir anakart ve ekran kartı bu slotlara sahip değil. Ancak PSU'nuzun watt değeri ve ekran kartı için güç çıkışı olup olmadığı önemli. Ben olsam 1000-1500 TL aralığında RX 470 ya da RX 570 alırdım, işlemciyide bildiğim kadarı ile 2. ve 3. nesil işlemciler ortak anakart kullanmakta, ilerleyen dönemde uygun fiyatlı bir 3. nesil i7 ya da Xeon işlemci ile uygun bütçeli upgrade ederdim.

Yok, anakartında PCI-e X16 slotu varsa aşağı yukarı her kartı takabilirsin. Uyumsuzluk yaşaman için çok eski kart olması lazım.

Anakarta uyum sorunu çok eski AGP slotlarda oluyor yani son 15 yıl üretilen hemen hiçbir anakart ve ekran kartı bu slotlara sahip değil. Ancak PSU'nuzun watt değeri ve ekran kartı için güç çıkışı olup olmadığı önemli. Ben olsam 1000-1500 TL aralığında RX 470 ya da RX 570 alırdım, işlemciyide bildiğim kadarı ile 2. ve 3. nesil işlemciler ortak anakart kullanmakta, ilerleyen dönemde uygun fiyatlı bir 3. nesil i7 ya da Xeon işlemci ile uygun bütçeli upgrade ederdim.

Regedit'ten baktım anakartımın markası Foxconn diye bir şey altında da H67M-S/H67-V/H67 yazıyor.

PSU'yu da bakıp söyleyeceğim hocam. Bütçem kısıtlı olduğundan arkadaşımdan uygun bir fiyata aldım bilgisayarı ileride yükseltebilirim umarım, şu anlık ekran kartı alsam idare edecektir beni herhalde.

i5 2400 işlemcili bilgisayarım için ekran kartı taktırsam performans artışı olur mu? Olursa hangi ekran kartını tavsiye edersiniz?

Kesinlikle büyük fark olur HD Graphics ile oynamaktan iyidir.
1155 soket işlemciniz ve OC edilemiyor BIOS'tan Turbo açarsınız.
Bu işlemciye 2. el sarı siteden temiz kullanılmış RX 560 alıp takmanızı öneririm.
Temiz bulursanız 1050 Ti alabilirsiniz fazlasına gerek yok.

PSU'da 250 watt yazıyor ekran kartı için güç çıkışı olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

WhatsApp Image 2023-12-27 at 18.24.06.jpeg

Yeni konular

Geri
Yukarı