i5 2430M GT520M sistem nasıl hızlandırılır?

Aşağıdaki rehberleri uygulayabilirsiniz. Bilgisayarınıza SSD takabilirsiniz (eğer destekliyorsa). Hangi antivirüs programını kullanıyorsunuz?

Aynı işlemciyi kullanıyorum. Öncelikle OC şansımız hiç yok çünkü laptopun soğutması yetersiz kalabilir. 240GB 500mb/s okuma yazma hızı olan bir SSD iş görür. Ayrıca Win10 veya Win8.1 deneyin derim. Bende Win8.1 bazı sorunlar çıkartıyor, driver sorunları falan, o yüzden hiç uğraşmadan Win10 kurdum. Ben bir fark göremedim. En azından günlük kullanımda.
Soğutmayı iyileştirin. Altına en ucuzundan bir laptop soğutucusu bile koysanız etki eder. Şahsen ben ev fırınlarında kullanılan demir ızgarayı kullanıyorum. 😁
Arkadaşların dediği gibi ya SSD tak ya Win8.1 kur ya da Win10/8.1 hızlandırma rehberlerine bak. Hepsini yaparsan gözle görülür bir hız artışı görülür. Oyunları pek etkilemez ancak.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı