i5 2500 3.30 GHz sistem ekran kartı yükseltme

osmaanatli

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.
  • P8H67-M EVO ( ASUS ) anakartım var.
  • Intel I5 2500 CPU 1155 LGA 3.30 GHZ işlemcim var.
  • Zotac GTS 450 1 GB 128 BIT GDDR5 ekran kartım var.
  • PSU 350 W
  • LG FLATRON E2242 D-SUB

Bu sisteme ekran kartı takviyesi yapmak istiyorum fakat uygun ekran kartı seçiminde takılıyorum. Bu sisteme önerebileceğiniz bi ekran kartı var mı dır ? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim ederim tüm cevaplar için internetimde sıkıntı olduğu için cevap yazamadım benim psu 350 watt çift fanlı olmaz sanırım birde benim anakart PCIe 2.0 girişli performans farkı fazla olur mu ?

2.0 ile 3.0 arasında pek performans kaybı olmaz. Zaten GPU'lar 2.0'ın sunduğu bant genişliğini bile aşabilmiş değil. Çift fanlı veya tek fanlı olması güç anlamında birşey değiştirmez. GTX 1050Ti için 350W öneriliyor. PSU'nuz 12V kanalından ne kadar güç sunuyor?

PSU'nuzun yan tarafında bulunan güç giriş ve çıkış tablosunda yazar. 12V kanalından kaç amper ve watt verdiğini, o tabloya bakarak anlayabilirsiniz.

Güç kaynağınızı değiştirmenize gerek yok. Zotac GTS 450 zaten 105 watt TDP değerine sahip. GTX 1050 Ti ise 75 watt TDP değerine sahip.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı