i5-2500 sistem yükseltme önerisi

• Konuyu başlatan balky
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 1B

balky

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Öncelikle herkese selamlar. Uzun zamandır Technopat okuyucusuyum ama ilk kez konu açıyorum.
Bilgisayarımı(özellikle de ekran kartımı ve RAM'i) yukseltmek istiyorum. Bilgisayarımın özellikleri şu şekilde:

İşlemci: QuadCore Intel Core i5-2500, 3600 MHz (36 X 100)
Anakart: ASUS P8Z68-V LX
Ekran kartı: XFX Radeon HD 6850 1GB
RAM: 8 GB(2x4_8(2 slot boşum var)) DDR3 1600 MHz

Arzu ettiğim şey güncel oyunları oynayabilmek(evet yaşım 44 olabilir ama seviyoruz ne yapalım:)) . Gecen Battlefiled 5'i yuklemek istedim ekran kartınız yetersiz dedi maalesef.

Şimdi sormak istediğim şey ana kartıma uygun ekran kartı alsam ve RAM yukseltsem(mesel 2x4 GB daha taksam) sorunu çözebilir miyim? Çözebilirsem de alacağım ekran kartının ana kartımla uyumlu olup olmadıgını nasıl bilebilirim.(Ekran kartı önerilerinize de açığım bu arada)

Cevaplar için şimdiden teşekkürler. Saygılar.

Yanlış bilgi vermiş olma ihtimalime karşın resim de koydum.

Dosya Ekleri

• anakart.jpg
    anakart.jpg
    97,6 KB · Görüntüleme: 17
  • cpu.jpg
    cpu.jpg
    122,2 KB · Görüntüleme: 13
  • ekrankartı.jpg
    ekrankartı.jpg
    135,1 KB · Görüntüleme: 14
Bütçeniz ne kadar?
Hocam açıkçası ''para sorun değil!!'' demeyi çok isterdim. Zaten oyle diyecek olsam yeni sistem toplardım direk:)).. Ama yeni ekran kartlarına da baktım maşallah bin tl altında düzgün bişi yok gibi. Siz öneri getirin ben ona göre cevap vereyim:)
Ayıptır sorması işlemciyi satıyor musunuz :D
Yeni işlemci almam gerekmeyecekse satmayı düşünmüyorum hocam :)

Hocam açıkçası ''para sorun değil!!'' demeyi çok isterdim. Zaten oyle diyecek olsam yeni sistem toplardım direk:)).. Ama yeni ekran kartlarına da baktım maşallah bin tl altında düzgün bişi yok gibi. Siz öneri getirin ben ona göre cevap vereyim:)

Yeni işlemci almam gerekmeyecekse satmayı düşünmüyorum hocam :)
İkinci el piyasasında sahibinden de vs. rx 560 570 bulabilirsiniz gayet performanslı ve biraz bakınırsanız 700 tl civarında bulursunuz .

Hocam açıkçası "para sorun değil!" Demeyi çok isterdim. Zaten oyle diyecek olsam yeni sistem toplardım direkt:)). Ama yeni ekran kartlarına da baktım maşallah bin TL altında düzgün bir şey yok gibi. Siz öneri getirin ben ona göre cevap vereyim:)

O işlemciye RX 460, 760 (2. el 0I üretilmediği için çok pahalı) 1050 1050 Ti ve darboğaz yapsada RX 570 alınabilir.

Önncelikle cevaplar için teşekkür ederim. Darboğaz nedir pek bilmiyorum(netten 1-2 video izledim şimdi) ama performans düşürücü bişey sanırım. Yani diyorsunuz ki i7 2700k işlemci ve rx 570 ekran kartı alırsam ram ve ana karta dokunmadan sorunumu çözerim. doğrumu anladım acaba?

bahsettiğiniz ekran kartı bumudur acaba?

Önncelikle cevaplar için teşekkür ederim. Darboğaz nedir pek bilmiyorum(netten 1-2 video izledim şimdi) ama performans düşürücü bir şey sanırım. Yani diyorsunuz ki i7 2700K işlemci ve RX 570 ekran kartı alırsam RAM ve ana karta dokunmadan sorunumu çözerim. Doğrumu anladım acaba?

Kesinlikle öyle diyoruz üstelik hatta YouTube'den performans testlerinede bakarak az çok alacağınız performansı görebilirsiniz.

Kesinlikle öyle diyoruz üstelik hatta YouTube'den performans testlerinede bakarak az çok alacağınız performansı görebilirsiniz.
anladım hocam. anladığım kadarıyla rx 570 ekran kartı derken performans belirtisi bu değil mi. Bir çok markanın rx 570 model ekran kartı var çünkü

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı