i5 2500k İçin Anakart Önerisi

İşlemciniz "K" ibareli yani O.C. versiyon olduğu için H Serisi yerine Z Serisi tercih edilmeli. Z77 serisi anakartlardan uygun fiyatlı temiz bir ürün, sanırım anca ikinci elde bulunur.

İşlemciniz "K" ibareli yani O.C. versiyon olduğu için H Serisi yerine Z Serisi tercih edilmeli. Z77 serisi anakartlardan uygun fiyatlı temiz bir ürün, sanırım anca ikinci elde bulunur.

2.elini bulamadım yurt dışından alsam bütçemi çok aşıyor H serisi alsam çok sıkıntı olur mu? zaten enfazla 3.7 den 4 ghzye clocklıyacağım
oh be sonunda bir tane buldum:

sizce almalı mıyım sıkıntısı var mıdır???

Son düzenleme:
Ben 4. nesil i7 kullanıyorum. "K" ibareli değil benim işlemcim, olmaması O.C yapmak için çok bir problem değil aslında neyse. Yine de Z serisi almadım. Çünkü hem O.C yapmayacağım hem de ikinci el olmasına rağmen pahalıydı dediğiniz gibi. Ben de sıfır, çok uygun fiyata şimdiki kullandığım H serisi anakartı aldım. O yüzden eğer ki ileride O.C. yapmanız gerekecekse ya da bu sisteme upgrade yapmak isterseniz problem olabilir. Bendeki gibi "K" ibareli olmayanlar size yetiyorsa sorun değil.
Şu konunun sonunda H61 serisi anakartlarda O.C ve bazı ayarların yapılamaması bir nebze açıklanmış:
H61 Anakart O.C Destekliyor mu?

bu nasıldır almalı mıyım sıkıntısı olur mu????
Orası hiç belli olmaz, ikinci el ürün sonuçta. Sıfır ürün bile sorunlu çıkabiliyor. Demek istediğim garantisi olmayan anakart, ekran kartı gibi parçaları ikinci el alma taraftarı değilim aslında. Çok güvenilir olmalı bence. Üstelik fiyatı çok fazla, eski nesil ürün için. Sanki sıfır satıyorlar! Kısacası dediğim gibi uygun fiyatlı, güvenilir ve ileriyi düşünerek karar vermek lâzım. İleride upgrade yapsam da O.C ile uğraşmam diyorsanız, H61 daha iyi olur. En azından garantili, sıfır ürün ve fiyatı daha uygun.

Son düzenleme:
Orası hiç belli olmaz, ikinci el ürün sonuçta. Sıfır ürün bile sorunlu çıkabiliyor. Demek istediğim garantisi olmayan anakart, ekran kartı gibi parçaları ikinci el alma taraftarı değilim aslında. Çok güvenilir olmalı bence. Üstelik fiyatı çok fazla, eski nesil ürün için. Sanki sıfır satıyorlar! Kısacası dediğim gibi uygun fiyatlı, güvenilir ve ileriyi düşünerek karar vermek lâzım. İleride upgrade yapsam da O.C ile uğraşmam diyorsanız, H61 daha iyi olur. En azından garantili, sıfır ürün ve fiyatı daha uygun.

doğru söylüyorsun 2.ele göre çok pahalı bozulursa garantisi yok ama 2.el dışında seçenek yok bursa içinde daha ucuz olursa alacağım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı