Rehber Samsung Galaxy Watch saatler ile Akbank temassız ödeme

Şu saatte en çok istediğim özellik galiba. Bir çalışsa hayatı çok kolaylaştıracak. Akbank hesabım olmadığı için denemeyeceğim ama umarım ilerde her banka destek sağlar.

S wallet bile saçma sapan ülkede. Para yüklemen gerekiyor, sırf hevesimden çok az yükleyip denedim bir kere o da çalışmadı.

Konu için teşekkürler.

Şu saatte en çok istediğim özellik galiba. Bir çalışsa hayatı çok kolaylaştıracak. Akbank hesabım olmadığı için denemeyeceğim ama umarım ilerde her banka destek sağlar.

S wallet bile saçma sapan ülkede. Para yüklemen gerekiyor, sırf hevesimden çok az yükleyip denedim bir kere o da çalışmadı.

Konu için teşekkürler.
Rica ederim, S Wallet saçmalık ötesi sistem Akbank bunun önüne geçti ama diğer bankalar ne zaman harekete geçer hatta harekete geçer mi o şüpheli. Zira bu sistem için Akbank Samsung ile anlaşma yapmış eğer konu tekelcilik olacaksa diğer bankalardan umut kesiledebilir. Bu özelliği gerçekten istiyorsanız Akbank hesabı açmakta fayda var.

Teşekkür ederim, Allah senden razı olsun. Günlerdir nasıl yapılacağını araştırıyordum. Technopat sitesinde biri rehber oluşturmuştur belki diye bir ümit girdim ve ne göreyim senin rehberin. Her adımı harfiyen uyguladım ve sonuç başarılı. Teşekkür ederim tekrardan... Watch 4 classic saatimle NFC ödeme yapabiliyorum artık.

Teşekkür ederim, Allah senden razı olsun. Günlerdir nasıl yapılacağını araştırıyordum. Technopat sitesinde biri rehber oluşturmuştur belki diye bir ümit girdim ve ne göreyim senin rehberin. Her adımı harfiyen uyguladım ve sonuç başarılı. Teşekkür ederim tekrardan... Watch 4 classic saatimle NFC ödeme yapabiliyorum artık.
Hocam merhaba telefonunda nfc özelliği var mı? Ben çünkü yapamadım bu işi yapanlarla aramdaki tek fark telefonda nfc olmaması

Hocam merhaba telefonunda NFC özelliği var mı? Ben çünkü yapamadım bu işi yapanlarla aramdaki tek fark telefonda NFC olmaması.

Telefonumda NFC özelliği vardı. Şimdi şöyle bir durum var ben de yapamamıştım ilk başta normal bir şekilde mobil ödeme kısmından kartımı eklemiştim meğerse bu özellik saat için değilmiş. Saatin uygulamasından Akbank temassız özelliği kısmını açık tutup, aynı anda da mobil ödemeler kısmında ki kartları sildiğimde saat ile mobil ödeme seçeneği açıldı. Bu ayar saatte ki uygulama ile telefonda ki uygulamanın aynı anda açık olduğu durumda gizli bir ayar olmaktan çıkıyor. Eğer ki sen temassız ödeme kısmında kartları yapıp da ödeme yapamıyorsan saatin NFC ayarlarına girip ödeme kısmından Akbank mobil ödemeyi daha sonrasında ise uygulama açık olsun seçeneğinde ki tiki kaldırman gerekli. Ödeme yaparken de NFC ile birlikte aynı anda saatin fener özelliğinin de açık olması gerekli.

Ben de bu konuya bir ekleme yapmak isterim. Türkiye'den Watch 6 aldım ve fiyatı yurt dışına göre çok daha uygundu. Telefonum Xiaomi.

Normalde watch 6 modeli google wallet uyumlu, google hesabım da keza öyle.

Ancak bu saati Samsung Türkiye cihazları için kilitlemiş. Yani wallet yüklüyorsunuz, evet çalışıyor. Ancak uygulamayı kapatıp açtığınız zaman bölgenizde uygun değil diyor. Ayarlardan veriyi sildikten sonra uygulama yine çalışıyor ama aynı şekil sorun yapıyor.

Normalde bu saatte CSC'yi, yani bölge ayarını değiştirmeniz mümkün ama Samsung Türkiye cihazları için bu ayarı kilitlemiş.

Sonuç, Türkiye'de satılan watch 6 modeli maalesef Google wallet ile bir şekilde asla çalışmayacak.

3. adımı bilmiyordum. Akbank müşteri hizmetleri de çözüm olmamıştı. Sayende hallettim

Evet işin garip tarafı bu kurulum adımını müşteri hizmetleri dahi bilmiyor, Akbank'ın kendi sitesinde paylaştığı kurulum aşamalarında da yazmıyor ve birçok kişi bundan dolayı bu özelliği kullanamıyor. 😂

Bugün denedim hem flaş açık hem normal ekran açık pos cihazı okuyor ama hata veriyor saat kart bilgileri başarıyla okunda gibi bir şey diyor ama pos kabul etmiyor ne yapmam lazım?

Geri
Yukarı