i5-2500K sisteme Ekran kartı önerisi

Bütçe
3000-4000

OKSYGEN

Femtopat
Daha fazla  
Anakart: Casper Pegatron IPXSB-H61
İşlemci: Intel® Core™ i5-2500K işlemci.
400W güç kaynağı.
8 GB RAM
1TB hard disk
Yukarıdaki verdiğim bilgiler benim sistemim, yeni bir ekran kartı almayı istiyorum bütçem 3-4K nasıl bir şey önerirsiniz?

PSU yeterliyse 2. El garantili RX 6600 alın. Fena darboğaz olur fakat ileride yeni DDR4 bir sistem toplar orada kullanırsınız ekran kartını. Bir de sistemde SSD yoksa en azından Windows iin 120GB bir SSD alın.

Nasıl bir darboğazdan bahsediyorsunuz pek anlamıyorum kusura bakmayın ekran kartını aldığım zaman ayrıyeten ne almam gerekiyor.

PSU yeterliyse 2. el garantili RX 6600 alın. Fena darboğaz olur fakat ileride yeni DDR4 bir sistem toplar orada kullanırsınız ekran kartını. Bir de sistemde SSD yoksa en azından Windows iin 120GB bir SSD alın.

Nasıl bir darboğazdan bahsediyorsunuz pek anlamıyorum kusura bakmayın ekran kartını aldığım zaman ayrıyeten ne almam gerekiyor.

Sisteminiz güçsüz(eski) olduğu için bu bileşenlere uygun bir ekran kartı almanız gerekiyor. Yani yine eski ve işlemcinizle benzer güçte olan bir ekran kartı. Tabii bu ölü bir yatırım olduğu için güncel iyi bir ekran kartı alıp ileride yeni bir sisteme geçince kullanmak ok daha mantıklı. Tabii bu ekran kartını şu anki sistemde kullandığınızda ekran kartından tam verim alamayacaksınız çünkü işlemci ekran kartına yetişemeyecek. Bu olay tam olarak darboğaz oluyor. Parçalar vb herhangi bir zararı yok, tek sorunu normalde RX 6600'ü besleyecek bir sistemden daha düşük FPS'ler alacak olmanız.

Sisteminiz güçsüz(eski) olduğu için bu bileşenlere uygun bir ekran kartı almanız gerekiyor. Yani yine eski ve işlemcinizle benzer güçte olan bir ekran kartı. Tabii bu ölü bir yatırım olduğu için güncel iyi bir ekran kartı alıp ileride yeni bir sisteme geçince kullanmak ok daha mantıklı. Tabii bu ekran kartını şu anki sistemde kullandığınızda ekran kartından tam verim alamayacaksınız çünkü işlemci ekran kartına yetişemeyecek. Bu olay tam olarak darboğaz oluyor. Parçalar vb herhangi bir zararı yok, tek sorunu normalde RX 6600'ü besleyecek bir sistemden daha düşük FPS'ler alacak olmanız.

Peki bu ekran kartını alınca yanında nasıl bir işlemci almalıyım. Veya başka herhangi bir parça

Peki bu ekran kartını alınca yanında nasıl bir işlemci almalıyım. Veya başka herhangi bir parça

Maalesef ekran kartı dışındaki tüm parçaları yükseltmeniz gerekiyor ileride. DDR3 bir sisteme doğru düzgün yükseltme yapılamıyor. Direkt yeni bir sisteme geçmek daha mantıklı bu yüzden.

Geri
Yukarı