i5 2500K ve HD6970 sistem yükseltme

caylaq

Hectopat
Daha fazla  
Sapphire AMD HD Radeon 6970 2GB Dual Fan ekran kartım var Mafia 3'ü düşük ayarlarda 25 ve azalan FPSde oynatıyor. 4 sene boyunca oyunları medium ayarlarda oynatıp üniversiteyi bitirecek bir sistem güçlendirmesi arıyorum.

GTX 1050 Ti ve MSI RX 470 ekran kartları nasıldır?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Böyle bir video buldum. Arkadaşın dediği gibi bu doğru mudur? İlerde çift ekran kullanmayı da düşünebilirim.

Fakat çok masraf yapmamayı düşünüyorum, işlemci de almayı düşünüyorum. 1500 TL kadar masraf yapabilirim.

Diğer özellikler:

• Intel Core i5 2500K 3.3GHz
  • Asus Motherboard P8Z68-V/Gen3
  • 8 GB RAM
  • Kingston 4*2 8 GB DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
  • 1 TB Hafıza
  • 1920x1080 çözünürlük
  • 650 W Güç Kaynağı

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci eski nesil yeterli midir ? Benchmark sitelerinde yetersiz görünüyo. Peki uyum vb. herhangi bir sorunu, karttan karta farklı bir durumu olmaz değil mi ?

Çok teşekkürler. İşlemcinin kendi soğutması var ve ısısını bilmiyorum ama programla test edip yazabilirim. Ekran kartı için link rica edebilir miyim ? Ben bulamadım da... Anakartta sıkıntı yok sanırım ? Isınma problemi oluyor, 1 fan daha var elimde. Güç kaynağını yenilemeye gerek var mı ?

Hocam Evgada tek fan var sorun olur mu ? Bir arkadaşta da monster vardı 8 gb ram varmış onda da, fazlasıyla yeterli diyorlardı, performansa katkısı olur mu ?

Birde şuan ve sistemi yenilediğimde (ki sanırım uyum problemi olmuyo) sistemde ki arızaları - performansları net göstericek bir site var mı ? 3d vb. sitelerde 1050 için bile yetersiz diyor.

Ayrıca Mafia 3 ve GTA V gibi oyunları yüksekte sorunsuz oynatır mı bu sistem (linktekiler ile) ?

Çok teşekkürler. İşlemcinin kendi soğutması var ve ısısını bilmiyorum ama programla test edip yazabilirim. Ekran kartı için link rica edebilir miyim ? Ben bulamadım da... Anakartta sıkıntı yok sanırım ? Isınma problemi oluyor, 1 fan daha var elimde. Güç kaynağını yenilemeye gerek var mı ?

Hocam Evgada tek fan var sorun olur mu ? Bir arkadaşta da monster vardı 8 gb ram varmış onda da, fazlasıyla yeterli diyorlardı, performansa katkısı olur mu ?

Birde şuan ve sistemi yenilediğimde (ki sanırım uyum problemi olmuyo) sistemde ki arızaları - performansları net göstericek bir site var mı ? 3d vb. sitelerde 1050 için bile yetersiz diyor.

Ayrıca Mafia 3 ve GTA V gibi oyunları yüksekte sorunsuz oynatır mı bu sistem (linktekiler ile) ?
Aynen EVGA'nın tek fanı var, ama büyük bir fana sahip. Yani soğutma konusunda herhangi bir sorun yaşayacağını sanmıyorum.
İşlemcin ve güç kaynağının da yeterli olduğunu düşünüyorum. İstersen ekstradan RAM'i 16 GB'a çıkartabilirsin.

Çok teşekkürler. GTX 1050 Ti veya MSI RX 470 almayı düşünüyorum. Sevgili arkadaşlar sizce hangisi ? 1000-1100 TL civarlarında aşmadan alabileceğim en iyi ekran kartı hangisidir ? Stokta olan olursa daha makbul olur. Yada 3-5 güne gelebilecek olan :)

Ayrıca bu ekran kartı 4 sene boyunca çıkan oyunlar Orta ayarlarda sorunsuz oynatır mı ? Ki 470 için birçok oyunda 60-70 fps almışlar. 4 sene taşır mı ?

Son düzenleme:
Teşekkürler peki orta ayarlarda tüm oyunları ve 4 sene boyunca çıkıcak olanları açar mı orta ayarlarda ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı